Światowe Dni Młodzieży: Polska zdała test organizacyjny?

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2016 09:57
Tomasz Krzyżak ("Rzeczpospolita") i Bogumił Łoziński ("Gość Niedzielny") byli zgodni, że Światowe Dni Młodzieży przebiegły spokojnie i z organizacyjnego punktu widzenia Polska zdała egzamin.
Audio
  • Tomasz Krzyżak i Bogumił Łoziński o ŚDM (Komentatorzy Trójki)
Młodzi pielgrzymi z całego świata brali udział w katechezach, nabożeństwach, spotkaniach, konferencjach i koncertach
Młodzi pielgrzymi z całego świata brali udział w katechezach, nabożeństwach, spotkaniach, konferencjach i koncertachFoto: PAP/Leszek Szymański

Bogumił Łoziński tłumaczył, że z jednej strony mieliśmy do czynienia z dobrą pracą służb, z drugiej natomiast nie doszło do żadnych kataklizmów przyrodniczych. - Była obawa, że jeśli będą duże opady deszczu, to w Brzegach mogą być złe warunki. Na szczęście do tego nie doszło - podkreślił komentator Trójki.

Jak mówił, z perspektywy organizacyjnej możemy mówić o sukcesie.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy","Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Tomasz Krzyżak stwierdził z kolei, że nie tylko organizatorzy, ale także sami uczestnicy ŚDM wielokrotnie podkreślali, że Polska zdała test organizacyjny. - Dziennikarze z Panamy, którzy będą mieli Światowe Dni Młodzieży za 3 lata, podkreślali, że Kraków podniósł poprzeczkę bardzo wysoko - zaznaczył.

Dodał, że korzystne warunki atmosferyczne również miały duży wpływ na całokształt wydarzenia.

Które momenty ze Światowych Dni Młodzieży zapamiętamy najbardziej? Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Komentatorzy
Prowadz: Łukasz Walewski
Goście: Tomasz Krzyżak ("Rzeczpospolita") i Bogumił Łoziński ("Gość Niedzielny")
Data emisji: 1.08.2016
Godzina emisji: 8.36

mr/fbi

Czytaj także

Przesłanie papieża na Światowych Dniach Młodzieży

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2016 19:57
- Pielgrzymka Franciszka to wspomnienia radości i wzruszeń, ale przede wszystkim doświadczenia wspólnoty i wiary - mówi ks Marek Solarczyk, biskup pomocniczy warszawsko-praski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szef BOR dziękuje służbom: jestem dumny z ich postawy i determinacji

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2016 06:50
Funkcjonariusze BOR, zabezpieczający wizytę papieża, wykonali zadania wzorcowo - mówił szef BOR płk. Andrzej Pawlikowski. Z kolei szef MSWiA Mariusz Błaszczak zapewnił, że służby pozostają w stanie podwyższonej gotowości, będzie więcej patroli m.in. na dworcach.
rozwiń zwiń