Dzielnice islamskie w Polsce? Kontrowersyjna teza ministra Ziobry

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2016 09:45
- Zbigniew Ziobro nie powinien robić takich rzeczy - powiedział w Trójce Łukasz Lipiński ("Polityka Insight"). - Z dzielnicami islamskimi są problemy - stwierdził z kolei Jakub Jałowiczor ("Gość Niedzielny").
Audio
  • Łukasz Lipiński i Jakub Jałowiczor o słowach Zbigniewa Ziobry (Komentatorzy Trójki)
Zbigniew Ziobro
Zbigniew ZiobroFoto: Wikipedia/P. Tracz/ KPRM (P. Tracz/ Chancellery of the Prime Minister of Poland)

Daję dolary przeciwko orzechom, że gdyby w Polsce był inny wynik wyborów, to byłyby tworzone dzielnice islamskie - stwierdził w rozmowie TVP Info minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

Łukasz Lipiński ("Polityka Insight") jest zdania, że Zbigniew Ziobro jako osoba prywatna może mówić dowolne rzeczy, ale już jako minister sprawiedliwości powinien brać odpowiedzialność za swoje słowa. - Chciałbym zobaczyć dowody na jego twierdzenia. Takie insynuacje psują życie publiczne i powinny być piętnowane - podkreślił dziennikarz.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy","Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Jakub Jałowiczor ("Gość Niedzielny") zaznaczył natomiast, że w krajach, które przyjęły dużą liczbę migrantów z Bliskiego Wschodu, wytworzyły się dzielnice islamskie i są z nimi problemy. Publicysta nie chciał jednak odnosić się do liczb, który podawano w kontekście przyjmowania uchodźców. - Nie wiem, na ile byśmy się w końcu zgodzili i co Polska by zrobiła, gdyby wprowadzono system karania finansowego za nieprzyjmowanie migrantów - dodał.

Komentatorzy Trójki mówili również m.in. o walce z dopalaczami, a także rządach Władimira Putina w Rosji. Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Komentatorzy
Prowadzi: Marcin Pośpiech
Goście: Łukasz Lipiński ("Polityka Insight") i Jakub Jałowiczor ("Gość Niedzielny")
Data emisji: 9.08.2016
Godzina emisji: 8.36

mr/ei

Czytaj także

79 proc. młodych Polaków uważa, że imigranci pogarszają bezpieczeństwo

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2016 14:30
79 proc. młodych Polaków uważa, że imigranci sprawiają, iż kraj, w którym zamieszkali, staje się mniej bezpieczny; ponad dwie trzecie twierdzi, że przyczyniają się do pogorszenia stanu gospodarki - to wyniki międzynarodowego sondażu opublikowanego we Włoszech.
rozwiń zwiń