X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Publicyści: publikacja wyroków TK nie złagodzi konfliktu wokół niego

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2016 10:15
Publikacja części wyroków Trybunału Konstytucyjnego nie wpłynie na złagodzenie konfliktu opozycji i rządu w tej sprawie - przyznają zgodnie Bogumił Łoziński i Michał Sutowski. Publicyści "Gościa Niedzielnego" i "Krytyki Politycznej" rozmawiali na antenie radiowej Trójki o sytuacji wokół TK.
Audio
  • Michał Sutowski i Bogumił Łoziński o publikacji wyroków TK (Komentatorzy/Trójka)
Trybunał Konstytucyjny podczas odczytywania orzeczenia - zdjęcie ilustracyjne
Trybunał Konstytucyjny podczas odczytywania orzeczenia - zdjęcie ilustracyjneFoto: IAR/Krystian Dobuszyński

Bogumił Łoziński z "Gościa Niedzielnego" jest zdania, że mimo marginalizowania znaczenia Trybunału przez PiS, ta instytucja ma dla rządzących kluczowe znaczenie. - Odkładając na bok kwestie polityczne, jest oczywiste, że PiS nie odpuści Trybunału. W tym sensie, że nie doprowadzi do sytuacji, w której Trybunał mógłby zakwestionować jakąkolwiek ważną dla nich ustawę - zauważa Łoziński.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Komentatorzy", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Z kolei Michał Sutowski z "Krytyki Politycznej" jest zdania, że konflikt wokół Trybunału Konstytucyjnego będzie trwał, dopóki opozycja będzie mogła wykorzystać to jako problem polityczny ważny z punktu widzenia wyborców. - W tym momencie nie bardzo widać na horyzoncie jakiś duży temat, który opozycja mogłaby w łatwy sposób podjąć, to znaczy w łatwy sposób krytykować PiS - mówił Sutowski.

Goście Trójki rozmawiali też między innymi o tak zwanej małej ustawie reprywatyzacyjnej w kontekście jej zgodności z konstytucją oraz o sklasyfikowaniu polskich uczelni wyższych na tak zwanej Liście Szanghajskiej.

***

Tytuł audycji: Komentatorzy
Prowadzi: Agnieszka Stępień
Goście: Bogumił Łoziński ("Gość Niedzielny") i Michał Sutowski ("Krytyka Polityczna")
Data emisji: 17.08.2016
Godzina emisji:
8.36

dad/mk

Czytaj także

Politycy o publikacji przez rząd wyroków Trybunału Konstytucyjnego

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2016 17:18
Kluby parlamentarne pozytywnie oceniają opublikowanie 21 orzeczeń Trybunału Konstytucyjnego. Według PiS może to doprowadzić do "wyciszenia politycznego sporu". Opozycja pyta jednak o nieopublikowane dotąd wyroki z 9 marca i 11 sierpnia.
rozwiń zwiń