X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Pride of Poland" ofiarą politycznych targów?

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2016 09:48
O przyszłości stadniny w Janowie Podlaskim oraz nastrojach po tegorocznej aukcji koni czystej krwi arabskiej w Trójce rozmawiali Bogusław Chrabota z "Rzeczpospolitej" i Jarosław Kuisz z "Kultury Liberalnej".
Audio
  • Bogusław Chrabota z "Rzeczpospolitej" i Jarosław Kuisz z "Kultury Liberalnej" o aukcji "Pride of Poland" (Komentatorzy/Trójka)
Tegoroczna aukcja Pride of Poland wzbudziła wiele kontrowersji wśród jej uczestników
Tegoroczna aukcja "Pride of Poland" wzbudziła wiele kontrowersji wśród jej uczestnikówFoto: IAR/Łukasz Kowalski

Bogusław Chrabota zauważa, że wizerunkowo aukcja odniosła skutek odwrotny do zamierzonego. - Niektórzy mówią "Shame of Poland", nie "Pride". Jestem przeciwnikiem tego, by państwo zajmowało się hodowlą koni. Te stadniny, między innymi Janów, to dorobek polskiej arystokracji. Myślę, że powinno to zostać sprywatyzowane w latach 90. Powinni się tzm zajmować ludzie, którzy się na tym znają - mówi redaktor naczelny "Rzeczpospolitej".

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Komentatorzy", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Z kolei Jarosław Kuisz podkreśla, że stadnina stała się swego rodzaju ofiarą politycznego targu. Jak tłumaczy redaktor naczelny "Kultury Liberalnej", wymiana przez rządzących kadr kierowniczych w takich spółkach, jak chociażby stadnina w Janowie, poskutkowała brakiem fachowców w ich zarządach.

Publicyści rozmawiali również o liberalizacji przepisów o medycznej marihuanie i o wzbudzającym kontrowersje księdzu Jacku Międlarze. Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Komentatorzy
Prowadzi: Paweł Sołtys
Goście: Bogusław Chrabota ("Rzeczpospolita") i Jarosław Kuisz ("Kultura Liberalna")
Data emisji: 18.08.2016
Godzina emisji:
8.36

dad/mk