X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Unia Europejska "tonie w problemach"?

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2016 08:00
- Przyjęcie rezolucji po raz kolejny wytknie Warszawie luki w przestrzeganiu zasad państwa prawa. To niedobrze, bo Polska będzie spychana na boczny tor – powiedział na antenie Trójki Roman Imielski z "Gazety Wyborczej". Piotr Gabryel z "Do Rzeczy" stwierdził natomiast, że sprawa Polski w Parlamencie Europejskim wygasa, bo Unia Europejska ma wiele innych, ważniejszych problemów.
Audio
  • Roman Imielski: czuć pewne znużenie sprawą Polski w Europarlamencie (Komentatorzy/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: CherryX/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0

Parlament Europejski ma dziś przyjąć rezolucję krytykującą Polskę przede wszystkim za przedłużający się kryzys konstytucyjny. Publicyści odnieśli się m.in. do małej frekwencji europosłów w trakcie wczorajszej debaty w europarlamencie poświęconej temu tematowi.

- Zainteresowanie - jak każdą sprawą - wygasa. Zwłaszcza, że Unia Europejska tonie w problemach, które sama sobie sprowadziła na głowę. Mowa o Brexicie, problemie migracyjnym i kryzysie gospodarczym podyktowanym wprowadzeniem wspólnej waluty – stwierdził na antenie Trójki Piotr Gabryel.

Roman Imielski podkreślił natomiast, że "to nie pierwsza debata na temat jednego z krajów Unii w europarlamencie". - Swego czasu Francja została pozwana przed Trybunał Europejski w Luksemburgu w związku z kwestią polityki wobec Romów. Czuć pewne znużenie sprawą Polski, bo trwa to zbyt długo. Unia też ma swoje własne problemy – dodał gość Trójki

Zachęcamy do wysłuchania całej audycji, w której publicyści skomentowali też wizytę Komisji Weneckiej w Polsce, zapowiedź podniesienia najniższej emerytury i płacy minimalnej oraz sprawę przyszłości Dawida Jackiewicza w PiS.

***

Tytuł audycji: Komentatorzy
Prowadzi:
Krystian Hanke
Goście: Piotr Gabryel ("Do Rzeczy"), Roman Imielski ("Gazeta Wyborcza")
Data emisji:
14.09.2016
Godzina emisji:
8.36

koz/ei

Czytaj także

PE ma dziś przyjąć rezolucję o sytuacji w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2016 06:54
Przygotowano trzy projekty rezolucji. Największe szanse na przyjęcie ma ten autorstwa pięciu grup - chadeków, socjalistów, liberałów, zielonych i komunistów. Do niego europosłowie z grupy komunistów i zielonych złożyli jeszcze poprawki zaostrzające krytyczny ton.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szef MSZ Luksemburga: moje słowa skierowane były przeciwko obojętności. Trzeba wstrząsnąć Europą

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2016 09:32
Mimo krytyki ze strony innych europejskich polityków minister spraw zagranicznych Luksemburga Jean Asselborn broni w środę w wywiadzie dla "Sueddeutsche Zeitung" postulatu wykluczenia Węgier z Unii Europejskiej. Jego zdaniem UE jest poważnie zagrożona.
rozwiń zwiń