X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Od 20 lat nikt nie miał takiej władzy nad gospodarką"

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2016 08:00
Mateusz Morawiecki poprowadzi resorty finansów i rozwoju. - Nikt w ciągu ostatnich 20 lat nie miał takiej władzy nad polską gospodarką i finansami - skomentował w radiowej Trójce Roman Imielski z "Gazety Wyborczej". - Lepiej by było, gdyby minister finansów był osobną osobą - przyznał Piotr Gabryel z "Do Rzeczy".
Audio
  • "Nikt w ciągu ostatnich 20 lat nie miał takiej władzy nad polską gospodarką i finansami" (Komentatorzy/Trójka)
Mateusz Morawiecki (c)
Mateusz Morawiecki (c) Foto: IAR/Krystian Dobuszyński

Minister finansów Paweł Szałamacha odchodzi z rządu. Nowym szefem Ministerstwa Finansów będzie wicepremier, minister rozwoju Mateusz Morawiecki, który ma łączyć oba stanowiska - poinformowała premier Beata Szydło.

Zdaniem Piotra Gabryela bez wątpienia mamy do czynienia z nową sytuacją w III Rzeczpospolitej. - Sytuacją, kiedy to jedna osoba, nie będąca w pierwszej kolejności ministrem finansów, ma bardzo duży wpływ na finanse - mówił publicysta "Do Rzeczy" zaznaczając jednocześnie, że minister Mateusz Morawiecki ma duże doświadczenie w tej kwestii. - Ja się trochę obawiam sytuacji, w której którykolwiek z ministrów nie będzie miał niezależnego od siebie księgowego, czyli ministra finansów, który będzie w stanie powiedzieć, że na coś nas nie stać - dodał Piotr Gabryel.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Z kolei Roman Imielski z "Gazety Wyborczej" uważa, że Mateusz Morawiecki jest wielkim zwycięzcą tej wewnętrznej bitwy dotyczącej wpływu na polską gospodarkę. Jak dodał, kontrola wicepremiera Morawieckiego nad tą dziedziną będzie olbrzymia. - Jednocześnie jest to osoba, która będzie wydawać pieniądze i ściągać pieniądze, czyli taki niezależny księgowy bardzo by się przydał - przyznał Imielski.

***

Tytuł audycji: Komentatorzy
Prowadzi: Łukasz Walewski
Goście: Piotr Gabryel ("Do Rzeczy"), Roman Imielski ("Gazeta Wyborcza")
Data emisji: 29.09.2016
Godzina emisji:
8.36

dad/ei