X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Pierwszy autorski budżet PiS. Sejm pracuje nad projektem

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2016 08:50
Wicepremier Mateusz Morawiecki zaprezentował projekt ustawy budżetowej na 2017 rok. O jego założeniach mówią w audycji "Komentatorzy" publicyści Grzegorz Rzeczkowski z "Polityki" i Piotr Gabryel z "Do Rzeczy".
Audio
  • Nowa ustawa budżetowa - jej plusy i minusy (Trójka/Komentatorzy)
Gmach Sejmu RP
Gmach Sejmu RPFoto: Piotr Waglowski /własność publiczna (public domain) / Wikimedia Commons

W przyjętym przez rząd projekcie budżetu na 2017 rok zapisano, że polska gospodarka wzrośnie o 3,6 procent, inflacja o 1,3 procent, a deficyt budżetowy nie przekroczy 60 miliardów złotych.

Grzegorz Rzeczkowski jest zaniepokojony tym, że budżet ma "ambitny plan przychodowy", zakładający wzrosty wpływów z PIT i CIT oraz uszczelnienie poboru podatków. Publicysta ma wątpliwości, czy takie założenie jest realistyczne i dodaje, że "budżet będziemy mogli ocenić za rok, widząc jego wykonanie". - Oby po drodze nie zdarzyła nam się żadna nowelizacja powiększająca deficyt - dodaje Rzeczkowski.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy", "Puls Trójki""Śniadanie w Trójce".

Piotr Gabryel przyznaje, że z budżetów robionych przez PiS podobał mu się ten z 2007 roku, bo "wtedy ówczesna minister finansów Zyta Gilowska przykładała wagę, żeby dług publiczny i obniżenia podatkowe spadały", teraz zaś "mamy do czynienia z bardzo wysokim deficytem i dług będzie nam rósł". - To słaby pomysł na życie - mówi publicysta.

Gabryel chce, żeby w polskiej konstytucji, tak jak w Niemczech i Szwajcarii, znalazł się zapis o równoważeniu budżetu. - To jest pomysł na dobrą przyszłość Polski, która zmaga się z długiem publicznym już w pobliżu konstytucyjnych barier - podsumowuje gość Trójki.

Wicepremier Mateusz Morawiecki zapewnia, że w projekcie budżetu wszystko zostało "sprawdzone i zweryfikowane", a budżet na rok 2017 jest "stabilny, bardzo rozsądny, aczkolwiek bardzo, bardzo ambitny".  

A w audycji rozmawiano także o prezydenckim projekcie nowego prawa dla "frankowiczów" i repolonizacji banków.

***

Tytuł audycji: Komentatorzy
Prowadzi: Krystian Hanke
Goście: Grzegorz Rzeczkowski ("Polityka"), Piotr Gabryel ("Do Rzeczy")
Data emisji: 20.10.2016
Godzina emisji: 8.35

iz/fbi

Czytaj także

Mateusz Morawiecki: środki na obniżenie wieku emerytalnego z uszczelnionych podatków

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2016 09:28
- Od jesieni przyszłego roku obniżenie wieku emerytalnego nie będzie kosztowało jeszcze tak dużo, ale wszystkie te środki założone są w budżecie i będziemy mieli na to pokrycie z uszczelnionych podatków - powiedział wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki.
rozwiń zwiń