"Co ma zrobić Polska, jeśli uchodźcy nie chcą u nas być?"

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2016 09:10
- To, że my powiemy: "przyjeżdżajcie do Polski, chętnie was tu widzimy i damy wam zasiłek w wysokości 1200 złotych" niczego nie rozwiąże i nie sprawi, że strumień 1,5 miliona uchodźców zostanie skierowany do Polski - mówił na antenie radiowej Trójki Jacek Liziniewicz z "Gazety Polskiej". - Ale my nawet tego nie chcemy zrobić - odpowiedziała Renata Kim z "Newsweeka".
Audio
  • Czy Polska zostanie ukarana za nieprzyjmowanie uchodźców? (Komentatorzy/Trójka)
Fala imigrantów dotarła do Europy
Fala imigrantów dotarła do EuropyFoto: FLICKR/Montecruz Foto/CC BY-SA 2.0

Włoski premier Matteo Renzi stwierdził, że kraje, które nie przyjmują imigrantów z Bliskiego Wschodu, nie powinny dostawać pieniędzy z Unii Europejskiej. - Polska powinna od dawna pogodzić się z tym, że kurek z pieniędzmi zostanie zakręcony. Jesteśmy największymi beneficjentami unijnych dotacji i musimy też coś od siebie dawać - mówiła dziennikarka "Newsweeka". - Ta sankcja w postaci nieprzyznania nam funduszy czy utrudniania ich przyznania wydaje się absolutnie logiczna - dodała.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy", "Puls Trójki""Śniadanie w Trójce".

- Zachowanie Renziego to dziecinada. Co ma zrobić Polska, jeśli ci uchodźcy u nas po prostu nie chcą być? Oni wolą być w Niemczech, gdzie zresztą zaprosiła ich kanclerz Merkel, we Francji czy w Wielkiej Brytanii - stwierdził publicysta "Gazety Polskiej". 

Zapraszamy do wysłuchanie całej audycji, w której komentatorzy mówili też o kolejnej odsłonie sporu o Trybunał Konstytucyjny oraz o negocjacjach ws. umowy CETA. 

***

Tytuł audycji: Komentatorzy
Prowadzi: Marcin Pośpiech
Goście: Renata Kim ("Newsweek"), Jacek Liziniewicz ("Gazeta Polska Codziennie")
Data emisji: 27.10.2016
Godzina emisji: 8.37 

dcz/mk

Czytaj także

Dzielnice islamskie w Polsce? Kontrowersyjna teza ministra Ziobry

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2016 09:45
- Zbigniew Ziobro nie powinien robić takich rzeczy - powiedział w Trójce Łukasz Lipiński ("Polityka Insight"). - Z dzielnicami islamskimi są problemy - stwierdził z kolei Jakub Jałowiczor ("Gość Niedzielny").
rozwiń zwiń