Ekipa Donalda Trumpa. Kogo nowy prezydent zaprosi do rządzenia?

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2016 09:30
Donald Trump ma doświadczenie w biznesie i showbiznesie, ale nie w polityce. Nowy prezydent nie ma swojego politycznego zaplecza, a Partia Republikańska nie stoi za nim murem. Kogo zatem wybierze nowy prezydent do rządzenia Ameryką?
Audio
  • Jakich ludzi dobierze sobie Donald Trump? (Komentatorzy/Trójka)
Donald Trump świętujący zwycięstwo. Obok syn Barron i żona Melania
Donald Trump świętujący zwycięstwo. Obok syn Barron i żona MelaniaFoto: PAP/EPA/SHAWN THEW

- Będzie rządził Donald Trump. To jest bardzo silna osobowość i nie da sobie narzucić roli statysty - ocenił Roman Imielski z "Gazety Wyborczej". Dodał, że choć Trump skonfliktował się ze swoją partią, to z obozu Republikanów padają już deklaracje o gotowości do pomocy. 

- Jeśli chodzi o otoczenie Donalda Trumpa, to nie będziemy szczególnie zaskoczeni nominacjami - powiedziała Eliza Olczyk z "Wprost". Podkreśliła, że kluczowy jest fakt, że nikt tak do końca nie zna poglądów nowego prezydenta, nikt nie wie, jaką politykę będzie realizował i co wymyśli. - To, co się mówi w kampanii, różni się od tego, co się później robi - zauważyła. 

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy", "Puls Trójki""Śniadanie w Trójce".

Kim są ludzie, którzy pojawiają się na giełdzie nazwisk? Jak będzie przebiegać realizacja wyborczych obietnic? Zapraszamy do wysłuchania nagrania całej audycji. 

***

Tytuł audycji: Komentatorzy
Prowadzi: Agnieszka Stępień
Goście: Eliza Olczyk ("Wprost"), Roman Imielski ("Gazeta Wyborcza")
Data emisji: 10.11.2016
Godzina emisji: 8.38

fc/mk

Czytaj także

Szef MSZ: przyjąłem wybór Trumpa ze spokojem, a nawet z pewną nadzieją

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2016 06:48
Wybór Donalda Trumpa na prezydenta USA przyjąłem ze spokojem, a nawet z pewną nadzieją; może on doprowadzić do pewnych istotnych korekt w polityce amerykańskiej, pewnej większej determinacji, jednoznaczności, której ostatnio zaczynało brakować - mówi szef MSZ Witold Waszczykowski.
rozwiń zwiń