X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Rok pracy rządu Beaty Szydło. Którzy ministrowie zasłużyli na pochwały?

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2016 09:14
Mija rok pracy rządu Beaty Szydło. Tomasz Sakiewicz i Wiesław Dębski wskazali w Trójce, którzy z ministrów zasłużyli na najlepsze oceny, a którzy nie wywiązali się należycie ze swoich obowiązków.
Audio
  • Tomasz Sakiewicz i Wiesław Dębski o pracy ministrów w rządzie Beaty Szydło (Komentatorzy/Trójka)
Premier Beata Szydło przyjmuje gratulacje po przedstawieniu sprawozdania z pracy rządu
Premier Beata Szydło przyjmuje gratulacje po przedstawieniu sprawozdania z pracy rząduFoto: PAP/Radek Pietruszka

Tomasz Sakiewicz uważa, że najważniejszą rolę odegrał minister obrony narodowej Antoni Macierewicz. Jak mówił publicysta, Polska potrzebuje obecnie silnej armii i widać, że cały czas trwa jej odbudowa. - To jest krytykowane, zaczerniane medialnie, ale prawda jest taka, że dziś mamy dwukrotnie większe siły i dobrze przeszkolone wojsko - podkreślił gość Trójki.

Wśród porażek rządu dziennikarz wymienił obsadę spółek skarbu państwa. W jego opinii są tam ludzie kompetentni, ale pojawiło się również wiele przypadkowych osób.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy", "Puls Trójki""Śniadanie w Trójce".

Wiesław Dębski stwierdził z kolei, że ze spółkami kojarzy się pojęcie "Misiewiczów", czyli kierowanie krewnych i znajomych gdzie się tylko da. Publicysta zaznaczył, że z jakością nowych kadr też nie jest najlepiej, ponieważ idzie już druga tura zmian.

Gość Trójki jest zdania, że na minus w tym rządzie trzeba ocenić przede wszystkim Antoniego Macierewicza. - Nie czuję się przy tym ministrze bezpiecznie. Szef MON jest mało odpowiedzialny w swoich słowach i czynach - wyjaśnił. Dodał, że pozytywnie ocenia natomiast pracę minister Elżbiety Rafalskiej.

Komentatorzy mówili również o obniżeniu wieku emerytalnego. Zapraszamy do wysłuchania nagrania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Komentatorzy
Prowadzi: Marcin Pośpiech
Goście: Tomasz Sakiewicz ("Gazeta Polska Codziennie") i Wiesław Dębski (publicysta)
Data emisji: 16.11.2016
Godzina emisji: 8.37

mr/mk

Czytaj także

Blaski i cienie pierwszego roku pracy rządu Beaty Szydło

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2016 09:02
Bogumił Łoziński i Paweł Wroński podsumowali w Trójce rok pracy rządu Beaty Szydło. Komentatorzy byli zgodni, że w tym czasie ważną rolę odegrały sprawy socjalne, z programem "Rodzina 500+" na czele.
rozwiń zwiń