X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy potrzebne jest Narodowe Centrum Społeczeństwa Obywatelskiego?

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2016 09:10
Premier w wywiadzie dla "Tygodnika Solidarność" mówiła m.in. o potrzebie uporządkowania sytuacji z fundacjami i organizacjami pozarządowymi finansowanymi ze środków publicznych. Zapowiedziała ustawę powołującą Narodowe Centrum Społeczeństwa Obywatelskiego. Sprawę skomentowali Bogusław Chrabota i Agaton Koziński.
Audio
  • Bogusław Chrabota i Agaton Koziński o Narodowym Centrum Społeczeństwa Obywatelskiego i sprawie reprywatyzacji w Warszawie (Komentatorzy Trójki)
Premier Beata Szydło
Premier Beata SzydłoFoto: PAP/Paweł Supernak

Bogusław Chrabota ("Rzeczpospolita") tłumaczył, że zwłaszcza pieniądze publiczne powinny być wydawane w sposób racjonalny i użyteczny. Dlatego - mówił komentator Trójki - nie ma nic przeciwko temu, aby wzmocnić te mechanizmy. Dodał, że w tym pomyśle istnieje jednak pewne ryzyko. - Tego typu systemy, takiego centralnego delegowania pieniędzy, mogą tworzyć mechanizmy klientelistyczne. Dajemy tylko tym, którzy są z nami zaprzyjaźnieni, lojalni - podkreślił.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy", "Puls Trójki""Śniadanie w Trójce".

Agaton Koziński ("Polska The Times") stwierdził natomiast, że istnieje ryzyko tego, że pieniądze w sposób klientelistyczny były wydawane już wcześniej. Jak mówił, jedna z fundacji dostawała miliony złotych na same szkolenia. - Trudno znaleźć mechanizm bardziej nieprecyzyjny do sprawdzenia. Publiczne pieniądze powinny być monitorowane - zaznaczył gość Trójki.

Komentatorzy mówili również o kwestii reprywatyzacji w Warszawie. Zapraszamy do wysłuchania nagrania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Komentatorzy

Prowadzi: Marcin Pośpiech

Goście: Bogusław Chrabota ("Rzeczpospolita") i Agaton Koziński ("Polska The Times")

Data emisji: 22.11.2016

Godzina emisji: 8.37

mr/ei

Czytaj także

Premier Beata Szydło: chcemy Polski silnej, ambitnej i godnej

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2016 15:48
- Po roku rządów mogę powiedzieć, że rozpoczęliśmy realizowanie tego planu - powiedziała szefowa rządu.
rozwiń zwiń