X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Reprywatyzacja w Warszawie. "Prawnicy nie dają żadnej gwarancji rozwiązania tej sprawy"

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2016 09:10
- Trzeba wpuścić świeże siły, które będą umiały ocenić, gdzie coś poszło źle - tak o sprawie reprywatyzacji w Warszawie mówił Agaton Koziński ("Polska The Times"). - Układy korupcyjne są w każdym środowisku, nie jest to tylko domena prawników - powiedział z kolei Bogusław Chrabota ("Rzeczpospolita").
Audio
  • Bogusław Chrabota i Agaton Koziński o Narodowym Centrum Społeczeństwa Obywatelskiego i sprawie reprywatyzacji w Warszawie (Komentatorzy Trójki)
Pałac Kultury i Nauki w Warszawie
Pałac Kultury i Nauki w WarszawieFoto: pixabay.com

Rządowi legislatorzy zaakceptowali kształt projektu powołującego do życia speckomisję, która ma badać decyzje reprywatyzacyjne w Warszawie - dowiedziała się "Rzeczpospolita".

Agaton Koziński tłumaczył, że ta komisja może budzić wątpliwości, ale jest potrzebna, gdyż prawnicy nie dają żadnej gwarancji rozwiązania tej sprawy.

- Jeżeli prawnicy są właścicielami tych działek, decydują o tym w czyje ręce te działki trafiają i trafiają one w ręce prawników, a na końcu prawnicy będący sędziami zatwierdzają te decyzje w sądach, to pokazuje jak mocno to środowisko jest skażone całą tą sprawą - podkreślił komentator Trójki.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy", "Puls Trójki""Śniadanie w Trójce".

Bogusław Chrabota uważa natomiast, że Agaton Koziński w sposób arogancki zarzuca patologię całemu środowisku.

- Nie można tak mówić. To niesprawiedliwe i nieodpowiedzialne. Układy korupcyjne są w każdym środowisku, nie jest to tylko domena prawników. Oczywiście takie przypadki trzeba ścigać i piętnować, ale ja tu jestem od wątpliwości, a nie od stwierdzania - wyjaśnił dziennikarz.

Komentatorzy mówili również o Narodowym Centrum Społeczeństwa Obywatelskiego. Zapraszamy do wysłuchania nagrania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Komentatorzy

Prowadzi: Marcin Pośpiech

Goście: Bogusław Chrabota ("Rzeczpospolita") i Agaton Koziński ("Polska The Times")

Data emisji: 22.11.2016

Godzina emisji: 8.37

mr

Czytaj także

Więcej prokuratorów zajmie się śledztwami ws. reprywatyzacji w stolicy

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2016 15:20
Zespół, który w Prokuraturze Regionalnej we Wrocławiu prowadzi śledztwa ws. reprywatyzacji w stolicy został poszerzony o prokuratorów specjalizujących się w prawie cywilnym i administracyjnym. Taki zespół powołano także w Prokuraturze Regionalnej w Warszawie, która też prowadzi takie śledztwa.
rozwiń zwiń