Kontrowersje po śmierci Fidela Castro. "Nie zasługuje na ani jedno dobre słowo"

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2016 09:00
- Rozgrzeszanie komunistycznego dyktatora to absolutne szaleństwo - tak o Fidelu Castro mówił Łukasz Warzecha ("Do Rzeczy"). - Dla wielu był ważną postacią - stwierdził z kolei Paweł Wroński ("Gazeta Wyborcza").
Audio
  • Łukasz Warzecha i Paweł Wroński o Fidelu Castro (Komentatorzy Trójki)
Fidel Castro żył 90 lat
Fidel Castro żył 90 latFoto: PAP/EPA/Alejandro Ernesto

"Fidel Castro był legendarnym rewolucjonistą i mówcą" - oświadczył w sobotę premier Kanady Justin Trudeau. "Zmarły Fidel Castro był jedną z historycznych postaci ubiegłego wieku, wcieleniem kubańskiej rewolucji, a dla wielu - bohaterem" - napisał z kolei przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker. Takie przedstawianie zmarłego w piątek wieczorem byłego prezydenta Kuby wzbudziło liczne kontrowersje.

Łukasz Warzecha tłumaczył, że Fidel Castro był dyktatorem, ma na swoim koncie tysiące ofiar reżimu i nie zasługuje na ani jedno dobre słowo. Jak mówił, przez jego rządy Kuba jest dzisiaj w ruinie. - Chwalenie się takimi osiągnięciami jak powszechna służba zdrowia jest po prostu śmieszne. Tam ludzie żyją w biedzie - dodał.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy", "Puls Trójki""Śniadanie w Trójce".

Paweł Wroński podkreślił natomiast, że dla wielu ludzi Fidel Castro to bohater, inni - tak jak on - widzą w nim natomiast krwawego dyktatora. Zdaniem dziennikarza, w opiniach będziemy się odbijać od jednej do drugiej strony.

Komentatorzy Trójki mówili również o kwocie wolnej od podatku. Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Komentatorzy

Prowadzi: Marcin Pośpiech

Goście: Łukasz Warzecha ("Do Rzeczy") i Paweł Wroński ("Gazeta Wyborcza")

Data emisji: 28.11.2016

Godzina emisji: 8.38

mr/ei

Czytaj także

Reakcje świata na śmierć Fidela Castro. "Odszedł brutalny dyktator"

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2016 18:34
Politycy z całego świata składają kondolencje oraz komentują śmierć Fidela Castro. Przywódca rewolucji kubańskiej miał 90 lat. Sprawował władzę na Kubie w latach 1959-2008.
rozwiń zwiń