X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Zadziwiające, że PiS idzie w zaparte w sprawie Piotrowicza"

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2016 09:17
- Nie bronię żadnego człowieka, który kiedykolwiek zapisał się do PZPR, ludzie mieli na różnych etapach życia prawo do nawrócenia się - podkreśla Tomasz Sakiewicz. - Stanisław Piotrowicz jest parodią wszystkiego, do czego próbuje nas przekonać PiS - ocenia Wiesław Dębski.
Audio
  • Czy Stanisław Piotrowicz powinien złożyć mandat poselski? (Trójka/Komentatorzy)
Czy członkostwo w PZPR powinno wykluczać z życia publicznego?
Czy członkostwo w PZPR powinno wykluczać z życia publicznego?Foto: Wikimedia Commons/domena publiczna

Opozycja apeluje do posła Stanisława Piotrowicza, byłego członka PZPR oraz prokuratora z czasów stanu wojennego, do złożenia mandatu poselskiego. Poseł PiS twierdzi, że trwa nagonka na niego, ponieważ jest twarzą reformy Trybunału Konstytucyjnego.

- Najbardziej zadziwiające jest to, że taka partia jak PiS - mająca na sztandarach uczciwość i walcząca z każdym, kto miał jakikolwiek związki z PRL, odbierająca emerytury esbekom - w tej sprawie idzie w zaparte. Dla sporej części elektoratu facet, który w stanie wojennym podpisał się pod aktem oskarżenia wobec opozycjonisty, teraz krzyczący z trybuny sejmowej "precz z komuną", jest parodią wszystkiego, do czego próbuje nas przekonać Prawo i Sprawiedliwość - komentuje Wiesław Dębski.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

- Cieszę się, gdy widzę, jak Wiesław Dębski zostaje antykomunistą. Zapraszamy do Klubu "Gazety Polskiej" - ripostuje Tomasz Sakiewicz, nawiązując do faktu, że Wiesław Dębski w latach 1976-90 należał do PZPR. - Jeżeli ktoś dzisiaj wychwala zbrodnie komunizmu, to znaczy, że się nie zmienił i ta postawa jest naganna. Niestety we wszystkich klubach parlamentarnych są byli członkowie PZPR oraz pracownicy wymiaru sprawiedliwości PRL. Każdą z tych spraw oczywiście trzeba zbadać - ocenia. - Nie bronię żadnego człowieka, który kiedykolwiek zapisał się do PZPR, tylko mówię, że ci ludzie mieli na różnych etapach życia prawo do nawrócenia się. Jeżeli ktoś dzisiaj kłamie, to musi być z tego rozliczony - dodaje publicysta. 

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której mówiono również o marszu KOD zaplanowanym na 13 grudnia. 

***

Tytuł audycji: Komentatorzy
Prowadzi: Marcin Pośpiech
Goście: Tomasz Sakiewicz ("Gazeta Polska"), Wiesław Dębski ("Wirtualna Polska")
Data emisji: 8.12.2016
Godzina emisji: 8.37

dcz/mk

Czytaj także

Grzegorz Schetyna (PO) i Mateusz Kijowski (KOD): rozmawiamy o koordynacji działań

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2016 19:22
- Aktywności nie tylko w Warszawie, kiedy Platforma Obywatelska wspiera Komitet Obrony Demokracji przy organizowaniu demonstracji, ale także chcemy skoordynować je na poziomie regionów, subregionów, potem powiatów - powiedział lider PO Grzegorz Schetyna.
rozwiń zwiń