X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

PiS chce zmian, opozycja protestuje. Jakie są szanse na rozwiązanie konfliktu?

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2016 08:50
- Nie wiem, co PiS chce ugrać na tak gwałtownie przeprowadzanych reformach - mówił w Trójce Łukasz Pawłowski ("Kultura Liberalna"). - Ciężko stwierdzić, na ile opozycji starczy determinacji - zaznaczył natomiast Jakub Jałowiczor ("Gość Niedzielny").
Audio
  • Łukasz Pawłowski i Jakub Jałowiczor o sporze w Sejmie (Komentatorzy Trójki)
Posłowie opozycji blokowali mównicę oraz fotel marszałka podczas posiedzenia Sejmu
Posłowie opozycji blokowali mównicę oraz fotel marszałka podczas posiedzenia SejmuFoto: PAP/Marcin Obara

"Próba zamachu stanu", "pucz", "druga nocna zmiana" - tak o wydarzeniach z weekendu mówi część polityków PiS i strona rządowa. Opozycja ripostuje, twierdzi, że walczy z dyktatorem Jarosławem Kaczyńskim i nadal protestuje w Sejmie.

Łukasz Pawłowski uważa, że PiS nie powinien za wszelką cenę przepychać wszystkich reform i w związku z tym nie dziwią go protesty opozycji. Jak mówił, są pojedyncze wydarzenia kompromitujące część protestujących, ale nie powinniśmy tracić ogólnego obrazu tego, co się dzieje w Polsce.

- Ograniczenie wolności mediów, atak na organizacje pozarządowe, spór o TK. To układa się w obraz wyłączania pewnych bezpieczników, które służą kontroli władzy - dodał.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Z kolei Jakub Jałowiczor podkreślił, że niektóre sytuacje pokazują nieszczerość w zachowaniu opozycji. Zdaniem gościa Trójki, prezydent obecnie wcieli się w rolę mediatora, ale nie widzi specjalnie szans na szybkie zakończenie tego konfliktu.

- To co opozycja może osiągnąć, to poważny paraliż prac rządu i Sejmu, a wtedy mogą być naprawdę problemy - stwierdził dziennikarz.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Komentatorzy

Prowadził: Marcin Pośpiech

Gość: Łukasz Pawłowski ("Kultura Liberalna") i Jakub Jałowiczor ("Gość Niedzielny")

Data emisji: 19.12.2016

Godzina emisji: 8.37

mr/fbi

Czytaj także

Spór o piątkowe posiedzenie Sejmu. Naruszenie konstytucji czy zerwanie obrad?

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2016 08:58
- Marszałek Kuchciński miał prawo wykluczyć posła Szczerbę, gdyż ten łamał regulamin – przekonywał w "Salonie politycznym Trójki" Jacek Sasin z PiS. - Sejm nie jest prywatnym domem marszałka Kuchcińskiego – ocenił zaś Andrzej Halicki z PO.
rozwiń zwiń