X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kryzys w Sejmie. Czy PSL pogodzi strony konfliktu?

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2016 08:40
PSL proponuje pośrednictwo w rozmowach pomiędzy protestującą częścią opozycji, a Prawem i Sprawiedliwością. Publicyści oceniają w audycji "Komentatorzy", czy ta inicjatywa ma szansę na powodzenie.
Audio
  • Zamieszanie w Sejmie. Próba mediacji (Trójka/Komentatorzy)
Sejmowa sala plenarna
Sejmowa sala plenarnaFoto: Wikimedia Commons/Katarzyna Czerwińska

Mediacje mają dotyczyć trzech elementów - wyjścia z sejmowego pata wywołanego głosowaniem nad poprawkami do budżetu, obecności mediów w Sejmie oraz Trybunału Konstytucyjnego. PSL obawia się, że wraz z rozwojem kryzysu politycznego, w Polsce mogą powstać współistniejące dwa Sejmy.


Czytaj więcej
zgorzelski 1200.jpg
Plan PSL: każdy musi się o krok cofnąć

Niezależny publicysta Wiesław Dębski uważa, że nie można doprowadzać do takiej sytuacji, ale żeby najczarniejszy scenariusz nie stał się faktem, trzeba "odkręcić taśmę" czyli: unieważnić głosowanie nad budżetem, opuścić salę plenarną i odwołać decyzję o wykluczeniu z obrad posła Michała Szczerby. – Wtedy wrócimy do punktu wyjścia nauczeni, że warto szukać porozumienia - mówi Dębski.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Łukasz Warzecha z tygodnika "DoRzeczy" sądzi, że taki rozwój wydarzeń nie jest możliwy, choć jego zdaniem głosowanie nad budżetem powinno być powtórzone, i to bez żadnej szkody, bo i tak wygrałoby Prawo i Sprawiedliwość, które ma większość w Sejmie. Warzecha przypuszcza, że PiS nie zdecyduje się na to, bo "wtedy upadłaby cała narracja tej partii o legalności głosowania w Sali Kolumnowej Sejmu".

Warzecha jest zdania, że nie będzie dwóch parlamentów, bo "przecież parlament jest jeden, i ma jednego marszałka".

Pełna wersja paktu proponowanego przez PSL ma być przedstawiona podczas spotkania stron, do którego miałoby dojść na przełomie roku, najpóźniej na początku stycznia.

***

Tytuł audycji: Komentatorzy

Prowadził: Marcin Pośpiech

Gość: Wiesław Dębski (publicysta niezależny), Łukasz Warzecha "DoRzeczy"

Data emisji: 29.12.2016

Godzina emisji: 8.37

iz/fbi

Czytaj także

PiS kontra opozycja. Czy możliwy jest kompromis?

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2016 09:04
Prezes PiS Jarosław Kaczyński przedstawia zarys propozycji dotyczących umocnienia opozycji w parlamencie. Platforma Obywatelska zapowiada jednak, że jej protest w Sali Plenarnej Sejmu będzie prowadzony do 11 stycznia.
rozwiń zwiń