X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ten rząd nie umie pisać ustaw

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2012 09:49
Zofia Wojtkowska ("Newsweek"): Ustawa refundacyjna to drugi, po reformie edukacji, milowy krok, którego miał dokonać rząd Donalda Tuska, i który z założenia jest słuszny, ale dramatycznie źle przeprowadzony, co uderza w ogromną grupę ludzi.
Audio
Zofia Wojtkowska
Zofia WojtkowskaFoto: Wojciech Adam Jurzyk

Zofia Wojtkowska dodała, że osiągnięte wczoraj porozumienie z lekarzami nie kończy problemu. - Dla lekarzy kłopot kończy się w momencie, gdy rząd obiecuje, że nie będzie ich finansowo karał. Ale choć kwestie leków przestają być dla nich istotne, to nie przestają istnieć - powiedziałą w Trójce.

Zdaniem Wiktora Świetlika ("Super Express", "Uważam Rze") sprawa refundacji leków jest modelowym przykładem tego, jak wygląda w Polsce legislacja, działanie opozycji, rządu i konsultantów społecznych. - W przypadku tej ustawy żadna ze stron nie spełniła swoich podstawowych funkcji: rząd pisał zmiany na chybcika, opozycja była skupiona na mówieniu o zdradzie i marszach, a środowiska lekarskie, koncerny farmaceutyczne i pacjenci obudzili się dopiero, gdy przepisy weszły w życie - wyjaśnił.

W rozmowie z Mają Borkowską publicyści skomentowali także zmiany personalne w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych. Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

 

"Komentatorów" na antenie Trójki można słuchać od poniedziałku do czwartku o 8.35. Zapraszamy.

(asz)

Czytaj także

Nie ten minister do dymisji

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2012 09:10
Igor Janke ("Rzeczpospolita", Salon24): Dziś należałoby złożyć wniosek o odwołanie nie Arłukowicza, a Ewy Kopacz, bo to ona odpowiada za rozwiązania przygotowane w resorcie zdrowia w jej kadencji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pacjenci dopłacą 302 mln do leków refundowanych

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2012 19:11
Z kolei Narodowy Fundusz Zdrowia zaoszczędzi 738 mln zł - wynika z raportu IMS Health.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Porozumienie lekarzy z resortem. „Po interwencji premiera”

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2012 06:16
Porozumienie zakłada, że lekarze zawieszą protest, a minister Bartosz Arłukowicz w trybie pilnym wystąpi o nowelizację ustawy o refundacji.
rozwiń zwiń