Ten rząd nie umie pisać ustaw

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2012 09:49
Zofia Wojtkowska ("Newsweek"): Ustawa refundacyjna to drugi, po reformie edukacji, milowy krok, którego miał dokonać rząd Donalda Tuska, i który z założenia jest słuszny, ale dramatycznie źle przeprowadzony, co uderza w ogromną grupę ludzi.
Audio
Zofia Wojtkowska
Zofia WojtkowskaFoto: Wojciech Adam Jurzyk

Zofia Wojtkowska dodała, że osiągnięte wczoraj porozumienie z lekarzami nie kończy problemu. - Dla lekarzy kłopot kończy się w momencie, gdy rząd obiecuje, że nie będzie ich finansowo karał. Ale choć kwestie leków przestają być dla nich istotne, to nie przestają istnieć - powiedziałą w Trójce.

Zdaniem Wiktora Świetlika ("Super Express", "Uważam Rze") sprawa refundacji leków jest modelowym przykładem tego, jak wygląda w Polsce legislacja, działanie opozycji, rządu i konsultantów społecznych. - W przypadku tej ustawy żadna ze stron nie spełniła swoich podstawowych funkcji: rząd pisał zmiany na chybcika, opozycja była skupiona na mówieniu o zdradzie i marszach, a środowiska lekarskie, koncerny farmaceutyczne i pacjenci obudzili się dopiero, gdy przepisy weszły w życie - wyjaśnił.

W rozmowie z Mają Borkowską publicyści skomentowali także zmiany personalne w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych. Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

 

"Komentatorów" na antenie Trójki można słuchać od poniedziałku do czwartku o 8.35. Zapraszamy.

(asz)

Czytaj także

Nie ten minister do dymisji

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2012 09:10
Igor Janke ("Rzeczpospolita", Salon24): Dziś należałoby złożyć wniosek o odwołanie nie Arłukowicza, a Ewy Kopacz, bo to ona odpowiada za rozwiązania przygotowane w resorcie zdrowia w jej kadencji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pacjenci dopłacą 302 mln do leków refundowanych

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2012 19:11
Z kolei Narodowy Fundusz Zdrowia zaoszczędzi 738 mln zł - wynika z raportu IMS Health.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Porozumienie lekarzy z resortem. „Po interwencji premiera”

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2012 06:16
Porozumienie zakłada, że lekarze zawieszą protest, a minister Bartosz Arłukowicz w trybie pilnym wystąpi o nowelizację ustawy o refundacji.
rozwiń zwiń