X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Co dalej z "aferą solną"?

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2012 10:50
Marcin Wojciechowski ("Gazeta Wyborcza"): Zamiatając sprawę pod dywan tylko damy pretekst innym państwom do zamknięcia rynku na polskie wyroby. Trzeba działać szybko i zbadać, gdzie tej soli używano i usunąć ją z tych zakładów.
Audio
Marcin Wojciechowski
Marcin WojciechowskiFoto: Fot.: Wojciech Adam Jurzyk

Czechy wczoraj zakazały importu polskiej soli, a producenci żywności z tego kraju ostrzegli przed kupowaniem naszych towarów, podobne ostrzeżenia pojawiły się w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Irlandii i na Litwie. Polscy konsumenci chcą, żeby była upubliczniona lista firm, które stosowały sól przemysłową, ale prokuratura odmawia, motywując to dobrem śledztwa.

- Zadziwia mnie zachowanie administracji w tej kwestii, nie wiem czy należałoby ujawniać listę zakładów, które z niej korzystały, niektóre wcale nie musiały korzystać w złej wierze. Oczekiwałbym, że administracja mając listę sama bardzo szybko sprawdza jak działały te zakłady, czy kupowały sól wiedząc, że była niedopuszczona do obrotu spożywczego - mówi Andrzej Stankiewicz ("Newsweek").

Goście Mai Borkowskiej oceniali także sytuację w koalicji Po-PSL. Zdaniem Andrzeja Stankiewicza mamy do czynienia z próbą sił, gdzie głównie chodzi o sprawę emerytur, ale z powodu różnych konfliktów w koalicji obie partie okopały się na swoich pozycjach. - Są tarcia, ale to bardziej stroszenie piórek przed ostateczną rozgrywką o wiek emerytalny. Pamiętajmy, że Waldemar Pawlak ma na jesieni kongres, podczas którego  z ministrem rolnictwa Markiem Sawickim będzie zapewne konkurował o szefostwo w partii - przekonuje publicysta.

Marcin Wojciechowski podkreśla, że: PSL z PO nieustannie pod stołem kopią się kopią po kostkach. - Taki jest urok tej kolacji, jak w małżeństwie z rozsądku, gdzieś ten kompromis jest znajdowany, ale każda ze stron gdzie tylko może próbuje zaznaczyć swoją pozycję - ocenia gość Trójki.

Czy Donald Tusk po sondażu, który Ruchowi Palikota przyznaje 12 proc. poparcia, czyli tzw. "rekord poparcia" zdecyduje się po raz kolejny uderzyć w kościół, by odebrać Palikotowi jego "paliwo"?, dowiesz się słuchając całej audycji "Komentatorzy - 7 marca 2012".

"Komentatorów" na antenie Trójki można słuchać od poniedziałku do czwartku o 8.35.

(ed)

Czytaj także

Wyjście z koalicji to byłaby porażka Pawlaka

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2012 10:05
Andrzej Stankiewicz ("Newsweek"): - PSL chociaż będzie stroił pewne fochy i być może nie zagłosuje za ustawą, to jednak się nie obrazi, jeżeli premier zbierze inną większość. Nie sądzę, że PSL zerwie koalicję.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jeżeli chcemy coś zmienić, nie możemy oglądać się na innych

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2012 10:00
Piotr Semka ("Uważam Rze"): Jest niedobrą polską tradycją rozdzierać szaty jak nie dostaniemy Nobla albo Oscara. Tej maniery nie lubię, wolę cieszyć się sukcesem filmu, który mi się bardzo podobał – filmu o żelaznej lady.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szkodliwa sól w mięsie. Sanepid interweniuje

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2012 15:07
Inspektorzy Weterynaryjni podczas kontroli firm wędliniarskich w woj. warmińsko-mazurskim znaleźli sól wypadową w salcesonie produkowanym w Lidzbarku Welskim.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czesi wstrzymują transport soli. Chcą wyjaśnień

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2012 17:16
Czeski szef resortu rolnictwa Petr Bendl zwrócił się do ministra Marka Sawickiego, w którym prosi o wyjaśnienie powstałych wątpliwości.
rozwiń zwiń