Trybunał Stanu to miecz obosieczny

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2012 09:27
Bogumił Łoziński ("Gość niedzielny"): Wniosek PO o Trybunał Stanu dla Kaczyńskiego i Ziobry jest odwracaniem uwagi i próbą eliminowania wroga. Być może za kilka lat inna opcja będzie miała większość i zrobi to samo z byłym szefem MON za błędy, które doprowadziły do katastrofy smoleńskiej.
Audio
Bogumił Łoziński
Bogumił ŁozińskiFoto: PR/Wojciech Adam Jurzyk

Platforma Obywatelska chce, by pod jej wnioskami o postawienie przed Trybunałem Stanu byłego premiera Jarosława Kaczyńskiego i byłego ministra sprawiedliwości podpisali się posłowie innych klubów. Prezes PiS i były wiceprezes tej partii mieliby odpowiadać za łamanie konstytucji w czasie rządów Prawa i Sprawiedliwości.

- Według mnie to bardzo ordynarny sposób rozprawiania się z wrogiem politycznym. Jeśli rzeczywiście chodziło o standardy w państwie to trzeba było się tym zająć zaraz po zwycięstwie w 2007 roku, albo przyłączyć się do wniosku Kalisza - uważa Bogumił Łoziński ("Gość niedzielny"). Jego zdaniem Trybunał nie powinien być używany w polityce do eliminowania wrogów.

Zdaniem Grzegorza Osieckiego ("Dziennik Gazeta Prawna") jest związek między tym wnioskiem a przejściem z PO do Ruchu Palikota posła Łukasza Gibały. - Platformie pozostały już chyba tylko 3 głosy do większości w parlamencie i być może zapadła decyzja o ponownym pójściu na wojnę z PiS-em, przypomnieniu o co się toczy walka - zauważył.

 

Publicyści komentowali także zapowiedzi protestów związkowcówjeśli nie dojdzie do referendum ws. podniesienia wieku emerytalnego. Więcej dowiesz się słuchając całej audycji "Komentatorzy - 13 marca 2012".

Audycję przygotowała i prowadziła Maja Borkowska.

"Komentatorów" na antenie Trójki można słuchać od poniedziałku do czwartku o 8.35. Zapraszamy.

(asz)

Czytaj także

Kaczyński i Ziobro przed Trybunał? PO wnioskuje

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2012 10:22
Szef klubu Platformy Rafał Grupiński powiedział, że wnioski o Trybunał Stanu dla prezesa PiS i lidera Solidarnej Polski są już praktycznie gotowe.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polityk SLD dziwi się wnioskowi PO

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2012 15:26
Grzegorz Napieralski (SLD): Nie wiem po co taka zabawa w parlamencie, skoro już jest wniosek o postawienie Kaczyńskiego i Ziobry przed Trybunałem Stanu.
rozwiń zwiń