X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Stankiewicz: Nie wiem kim jest "działacz"

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2012 10:10
- W zachodnich ligach są albo managerowie albo właściciele klubów, u nas są "działacze", których pochodzenie jest niejasne. Dopóki Grzegorz Lato będzie chciał rządzić PZPN-em, to będzie rządził - mówił w Trójce publicysta Andrzej Stankiewicz.
Audio
Andrzej Stankiewicz
Andrzej StankiewiczFoto: PR/Wojciech Adam Jurzyk

Piotr Gabryel (zastępca redaktora naczelnego "Uważam Rze") podkreślił, że w państwie, które już nie tylko zmierza w stronę Zachodu, ale jest jego częścią, standardem zachowania powinna być polityczna odpowiedzialność w przypadku takiej imprezy jak Euro, jeśli w sposób niesatysfakcjonujący nasza drużyna się zachowała - nie wyszła z grupy, grając przed własną publicznością. - Polityczna odpowiedzialność tych, którzy przygotowali nas do Euro. PZPN miał w tym całym interesie odpowiadać za stan polskiej reprezentacji - mówił gość Krystiana Hanke.
Zdaniem Andrzeja Stankiewicza Grzegorza Laty nie ma co obciążać za sportowy wynik reprezentacji, ponieważ większość zawodników, którzy grali to zawodowcy, grający w zagranicznych klubach. - To od nich zależy jak są przygotowani i fizycznie i mentalnie do turnieju, czy potrafią się ze sobą zgrać podczas zgrupowań. Lato ma im zapewnić miejsce do treningu, hotel, przejazdy, przeloty, logistykę - wyliczał gość Trójki.

Publicysta zwrócił uwagę, że było jedno narzekanie ze strony zawodników, że ich rodziny nie dostały biletów i zastrzegł, że nie chce bronić Grzegorza Laty, który prezesem PZPN-u nie powinien być już przed Euro ze względu na aferę korupcyjną i słynne taśmy, na których mówi o procentach od milionów, które poszły na budowę nowej siedziby PZPN-u. - Nic nie zrobimy Grzegorzowi Lacie. Dopóki on nie będzie chciał odejść, to wszyscy możemy mu … - i tu niech każdy wstawi sobie jakiś czasownik odpowiedni do języka, którego używa Grzegorz Lato - podsumował Andrzej Stankiewicz.

W ocenie Piotra Gabryela UEFA stworzyła instytucję, którą można określić mianem "jeszcze jednego państwa w wielu państwach" i jedyną drogą, która może to nieco zmienić jest nacisk opinii publicznej na Grzegorza Latę i członków PZPN. - Jestem przeciwny jakiejkolwiek ekstraordynaryjności w odniesieniu do dowolnej dziedziny życia, bo to zawsze rodzi podejrzenie o to, że ktoś gdzieś będzie próbował ręcznie czymś sterować - zaznaczył publicysta.

Goście Krystiana Hanke komentowali także stan polskiej branży budowlanej po Euro i sprawę śmierci generała Sławomira Petelickiego. Więcej dowiesz się słuchając całej audycji "Komentatorzy - 20 czerwca 2012".
Audycji na antenie Trójki można słuchać od poniedziałku do czwartku o godzinie 8.35. Zapraszamy.
(ed)

Czytaj także

Konferencja bez niespodzianki: Lato zostaje

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2012 13:13
Grzegorz Lato nie zamierza podawać się do dymisji przed terminem oficjalnych wyborów. Decyzję o ewentualnym ponownym kandydowaniu na stanowisko prezesa PZPN podejmie do 5 lipca.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jarosław Kaczyński chce uzdrowić polską piłkę

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2012 15:18
Prezes PiS Jarosław Kaczyński zaproponował trzy kroki, które miałyby doprowadzić do zmian w PZPN i organizacji futbolu w kraju.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nadal kłamie...". Burza wokół Laty

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2012 15:34
Prezes PZPN nie podaje się do dymisji. Grzegorz Lato zapowiedział, że do 5 lipca zdecyduje, czy będzie ponownie kandydował na szefa związku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Minister sprawiedliwości: Lato nie ma honoru

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2012 17:04
Jarosław Gowin wyraził tę opinię po tym, jak prezes PZPN Grzegorz Lato oświadczył, że nie poda się do dymisji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak uzdrowić polską piłkę

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2012 19:02
Polacy nie wyszli z grupy i zakończyli udział w turnieju. Rozczarowanie i smutek miesza się z pomysłami, co zrobić, żeby w przyszłości drużyna zagrała nieco dłużej. Propozycje rozciągają się od likwidacji PZPN, po specjalną ustawę o piłce nożnej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Przy Lacie Listkiewicz to szczyt luksusu"

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2012 18:40
Senator PO Andrzej Person powiedział w "Pulsie Trójki", że nie jest zaskoczony brakiem dymisji prezesa PZPN Grzegorza Laty. Jest jednak przekonany, że przegra on najbliższe wybory.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Znicze pod siedzibą PZPN "dla pana prezesa"

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2012 20:08
Pod hasłem "Zapalmy świeczkę dla PZPN" Stowarzyszenie "Młodzi dla Polski" pikietowało przed siedzibą związku. Zebrani domagali się odejścia Grzegorza Laty i reszty zarządu PZPN.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"PZPN to skansen postpeerelowski"

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2012 09:05
Minister sprawiedliwości Jarosław Gowin popiera propozycje polityków, dotyczące wprowadzenia zmian w funkcjonowaniu PZPN.
rozwiń zwiń