X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Panie prezesie, nie trzymamy kciuków"

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2012 10:05
- Grzegorz Lato jest marnym aktorem i słabo mu wychodzi ten teatr. Będzie kandydował. Być może przegra, ale będzie kandydował - mówi w Trójce Andrzej Stankiewicz ("Wprost").
Audio
Grzegorz Lato
Grzegorz LatoFoto: PZPN/M.Trzuskowski

Dzisiaj Grzegorz Latom ma wydać oświadczenie czy będzie ubiegał się o wybór na następną kadencję w fotelu prezesa PZPN. - Wróg publiczny nr 1, Grzegorz Lato. Obawiam się, że nawet jak przegra, to jego następca nie będzie dużo lepszy - mówi Wiktor Świetlik ("Super Express", "Uważam Rze").

Od jakiegoś czasu pojawiają się w prasie głosy, że być może to Zbigniew Boniek powinien zostać nowym prezesem PZPN. - Platini widzi go w takiej roli. Problem polega na tym, że tzw. "działacze" nie poprą Bońka, bo to nie jest człowiek z ich bajki, który im gwarantuje status quo. Nie uważam Bońka za "Mesjasza", bo przypominam był traktowany jako "Mesjasz", gdy zostawał trenerem naszej kadry i jak się to skończyło wszyscy pamiętamy - zauważa Andrzej Stankiewicz.
Goście Mai Borkowskiej komentowali także  odrzucenie przez Parlament Europejski ogromną większością głosów międzynarodowej umowy handlowej dotyczącej zwalczania obrotu towarami podrabianymi. ACTA była zdaniem większości euro deputowanych złym rozwiązaniem wynegocjowana bez konsultacji społecznych, pozostawiła zbyt wiele niejasności, stworzyła pole do nadużyć, ale europosłów przede wszystkim zmobilizowały masowe protesty przeciwko temu dokumentowi.

- Parlament Europejski głosuje większość rzeczy w sposób automatyczny. W tym przypadku masowy protest wprowadził w rzeczywistość publiczną sprawę ACTA i prób tego ograniczenia. W sprawie ACTA obywatele wywarli bardzo bezpośrednią presję i  uważam, że to sukces demokracji - ocenia Wiktor Świetlik. Zdaniem Andrzeja Stankiewicza to był jednak "teatr", ponieważ decyzje o tym, że ACTA umarły zapadły w lutym po masowych protestach, a eurodeputowani tylko dopełnili formalności odrzucając ten akt.
Co publicyści sądzą o przedłużeniu dwóch głównych śledztw w sprawie porwania i zabójstwa Krzysztofa Olewnika o kolejne pół roku, dowiesz się słuchając całej rozmowy w audycji "Komentatorzy – 5 lipca 2012".

"Komentatorów" na antenie Trójki można słuchać od poniedziałku do czwartku o 8.35. Zapraszamy.
(ed)

Czytaj także

Bilans tego lata nie jest obiecujący dla prezesa i PZPN

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2012 17:20
Prawie 60 procent Polaków negatywnie ocenia działalność Polskiego Związku Piłki Nożnej. Wskazują na to wyniki sondażu Centrum Badania Opinii Społecznej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

ACTA odrzucone. Sukces czy porażka?

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2012 18:42
- Kształt ochrony własności intelektualnej powinien być przemyślany i przedyskutowany powtórnie - mówił w Trójce Konrad Szymański, europoseł PiS.
rozwiń zwiń

Czytaj także

PE odrzucił ACTA. "Dziecko wylano z kąpielą" (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2012 07:33
- Europie jest potrzebna umowa, która będzie pomagała państwom, podmiotom gospodarczym w walce z podróbkami, w walce z nieuczciwą konkurencją - twierdzi minister kultury Bogdan Zdrojewski.
rozwiń zwiń