X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Prokuratura powinna postawić zarzuty Janickiemu"

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2012 08:00
- Byłem przerażony czytając dokument dotyczący nieprawidłowości w BORze – mówił w radiowej Trójce Andrzej Stankiewicz z "Wprost”.
Audio
Andrzej Stankiewicz
Andrzej StankiewiczFoto: PR/Wojciech Adam Jurzyk

Sąd uchylił decyzję prokuratury o umorzeniu śledztwa ws. domniemanego niedopełnienia obowiązków i niewłaściwego nadzoru nad BOR przez Jerzego Millera, gdy ten był szefem MSWiA w 2010 roku.

Andrzej Stankiewicz z "Wprost” oceniał, że nie można przeceniać decyzji sądu, gdyż jest ona proceduralna. Jego zdaniem jest bardzo możliwe, że za klika miesięcy, gdy prokuratura przesłucha już Millera i poprzednich szefów MSW i MSWiA, ponownie umorzy śledztwo.

Andrzej Stankiewicz zauważył, że nie można zapominać w tym kontekście o odpowiedzialności BOR za nieprawidłowości przy organizowaniu wizyty Lecha Kaczyńskiego w Smoleńsku. Dodał, że prokuratura popełniła błąd nie stawiając zarzutów gen. Marianowi Janickiemu, szefowi BOR-u.

Maciej Gdula z "Krytyki politycznej" utrzymywał, że konsekwencją katastrofy smoleńskiej może być dokładniejsze patrzenie na instytucje państwowe i procedury, które powinny w nich funkcjonować.

Jego zdaniem polityczną konsekwencją decyzji prokuratury będzie to, że "ucichną" głosy oskarżające państwo, że dąży do zmarginalizowania katastrofy z 10 kwietnia 2010 roku.

Rozmawiała Maja Borkowska.

***

Katastrofa polskiego samolotu wojskowego w Smoleńsku miała miejsce 10 kwietnia 2010 roku. Zginęło w niej 96 osób m.in.: prezydent RP Lech Kaczyński z małżonką, ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, wicemarszałkowie Sejmu i Senatu, grupa parlamentarzystów, dowódcy wszystkich rodzajów Sił Zbrojnych RP, pracownicy Kancelarii Prezydenta, szefowie instytucji państwowych, duchowni, przedstawiciele ministerstw, organizacji kombatanckich i społecznych.

''

Czytaj także

Halicki: ws. zwrotu wraku liczyłem na więcej

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2012 14:42
Potrzebna wola polityczna ze strony rosyjskiej prokuratury - mówi poseł PO Andrzej Halicki o zwrocie wraku TU 154.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Sikorski nie prowadzi profesjonalnej dyplomacji"

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2012 18:21
- Kreml w sprawie wraku tupolewa wciąż upokarza Polskę i gra nam na nosie – oceniał w "Pulsie Trójki" Mariusz Antoni Kamiński z PiS.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wznowią śledztwo dot. nadzoru nad BOR ws. Smoleńska?

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2012 14:16
Sąd uchylił decyzję prokuratury o umorzeniu śledztwa domniemanego niedopełnienia obowiązków i niewłaściwego nadzoru nad BOR w 2010 r. przez ówczesnego szefa MSWiA Jerzego Millera.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Konfrontacja Macierewicza z Millerem? Tak, ale..."

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2012 09:02
Artur Dębski, wiceprzewodniczący Ruchu Palikota, twierdzi, że spotkanie dwóch komisji Millera i Macierewicza powinno się odbyć, ale poza kamerami.
rozwiń zwiń