X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kontrowersyjna pomoc. Caritas kontra WOŚP

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2013 09:54
- Orkiestra przy tych liczbach, które pojawiają się przy Caritasie, okazuje się liliputem - mówił w Trójce Łukasz Warzecha, publicysta "Faktu".
Audio
Szef WOŚP Jerzy Owsiak
Szef WOŚP Jerzy OwsiakFoto: PAP/Tomasz Gzell

39 855 148 złotych - to suma, którą wstępnie udało się zebrać podczas 21. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku pieniądze były zbierane dla ratowania niemowląt i noworodków, a także dla seniorów. Kolejna zbiórka pokazała, jak wielkie kontrowersje budzi WOŚP. Wielu polityków, publicystów, a także zwykłych ludzi zarzuca Jerzemu Owsiakowi m.in. to, że nie wszystkie zebrane pieniądze przeznaczane są na pomoc osobom potrzebującym. Szefowi WOŚP oberwało się także za wypowiedzi na temat eutanazji.  

Łukasz Warzecha mówił w "Komentatorach”, że stosunek Polaków do WOŚP się zmienia i obecnie dopuszczalna jest krytyka inicjatywy Owsiaka. Publicysta "Faktu” zwraca uwagę, że dużo więcej pieniędzy dla potrzebujących zbiera Caritas. - WOŚP przy tych liczbach, które pojawiają się przy Caritasie, okazuje się liliputem. (…) Przez długi czas Owsiak był chodzącą świętością, której nie można było dotknąć i za jakieś krytyczne słowa pod jego adresem było się wyklętym. (…) Jerzy Owsiak przez swoją działalność był i jest kreowany na ponad polityczny autorytet, podczas kiedy w istocie jest to osoba bardzo polityczna, o bardzo określonych poglądach politycznych - podkreślił Warzecha.

Z kolei Roman Imielski uważa, że Jerzy Owsiak jako osoba publiczna, powszechnie rozpoznawalna, może wypowiadać się na każdy temat, nawet nacechowany politycznie. Zdaniem dziennikarza "Gazety Wyborczej" ludzie, którzy krytykują WOŚP nie zauważają wielu dobrych spraw, które niesie ze sobą Fundacja Owsiaka. - Akcja ma więcej dobrych stron, zresztą ja złych nie dostrzegam. Owsiak podczas finałów zwrócił uwagę na sprawy, o których się nie mówiło. Jego fundacja działa cały rok i pieniądze są przekazywane przed dwanaście miesięcy - zaznaczył Imielski.

Rozmawiał Krystian Hanke.

Czytaj także

25 tys. zł za serduszko WOŚP nr 40!

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2013 17:30
W niedzielę nasi słuchacze mogli zdobyć złote serce w ramach 21. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Cały dzień cena rosła i wreszcie padła ta ostateczna.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Owsiak: finał się udał, ciężka praca przed nami

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2013 06:47
39 855 148 złotych - to suma, którą wstępnie udało się zebrać podczas 21. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Policja: 39 incydentów podczas 21. Finału WOŚP

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2013 09:19
W całym kraju doszło do 35 kradzieży i czterech rozbojów - poinformował rzecznik komendanta głównego policji insp. Mariusz Sokołowski.
rozwiń zwiń