"Zły premier, zły minister, ale LOT trzeba ratować"

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2013 08:30
Andrzej Stankiewicz ("Wprost") powiedział w radiowej Trójce, że należy bronić narodowego przewoźnika, a państwo musi być graczem na rynku.
Audio
Samolot Polskich Linii Lotniczych LOT
Samolot Polskich Linii Lotniczych LOTFoto: Wikipedia/CC/Adrian Pingstone

Na lotnisku w Chicago odwołano odlot Dreamlinera do Warszawy. Maszyna wcześniej bezpiecznie wylądowała, kończąc rejs ze stołecznego Okęcia.

W środę Amerykanie wycofali całą swoją flotę ze względu na usterki w akumulatorach Dreamlinerów japońskich linii lotniczych. Loty Boeingów 787 zawiesiły też Japonia, Indie i Chile.

Według Andrzeja Stankiewicza, ktoś wreszcie musiał przerwać serię wpadek z awariami Dreamlinerów. Zdaniem dziennikarza, Amerykanie uznali, że trzeba przejrzeć te samoloty i jest to działanie logiczne. - Ta historia momentami jest już karykaturalna - zaznaczył Stankiewicz. Dodał, że LOT, jako mała linia z dużymi kłopotami finansowymi, nie powinien opierać swojej przyszłości na samolotach zaawansowanych technologicznie.

Michał Szułdrzyński ("Rzeczpospolita") twierdzi, że dopiero teraz wyszedł na jaw "cały cyrk z zakupem Dreamlinerów". Zdaniem gościa Trójki widać polską zaściankowość i kompleksy. - Czy tak dużym kosztem powinniśmy polepszać sobie samopoczucie? - pytał dziennikarz.

Goście Trójki odnieśli się również do problemów spółki PLL LOT. Andrzej Stankiewicz powiedział, że należy bronić naszego narodowego przewoźnika, a w pewnych sprawach państwo musi być graczem na rynku, mieć kontrolę. - Nie wplątujmy natomiast polityki do zakupu Dreamlinerów - dodał dziennikarz.

Wysłuchaj całej audycji!

Rozmawiał Krystian Hanke.

mr

Czytaj także

Polski Dreamliner został w USA. Plan awaryjny

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2013 07:20
Będzie inny samolot, część pasażerów wróci w piątek. Tak LOT pomoże tym, którzy nie mogli przylecieć z Chicago Boeingiem 787.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Problemy LOT-u. "Wszyscy łyknęli raporty prezesa"

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2013 07:10
- Winę za kłopoty LOT-u ponosi rada nadzorcza spółki, a nie minister skarbu Mikołaj Budzanowski - powiedziała Julia Pitera (PO) w radiowej Trójce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kłopoty LOT-u? Drugi Dreamliner także uziemiony!

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2013 08:37
Jak się dowiedziała się Informacyjna Agencja Radiowa, linie w ten sposób realizują zalecenia amerykańskiej Federalnej Administracji Lotnictwa.
rozwiń zwiń