Grodzka na wicemarszałka? ”Palikot liczy na spór”

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2013 09:40
Michał Krzymowski („Newsweek”) uważa, że wysunięcie kandydatury Anny Grodzkiej na wicemarszałka Sejmu będzie prowokacją.
Audio
Anna Grodzka
Anna GrodzkaFoto: Wikimedia Commons CC / Radek Oliwa

- On (Palikot – przp. red.) liczy na spór i na to, że część osób zagłosuje przeciwko niej - powiedział.

Jak dodał każda partia ma suwerenne prawo wysuwać kogo chce na wicemarszałka Sejmu. - Taki jest utarty zwyczaj i należy go szanować - dodał.

Agaton Koziński („Polska The Times”) powiedział, że Anna Grodzka wywołała zainteresowanie na początku kadencji Sejmu. - Nie spodziewam się, żeby jakieś większe piętno odcisnęła na Sejmie - dodał.

Publicysta zastanawia się jednak, czy odwołanie Wandy Nowickiej z funkcji wicemarszałka Sejmu nie ma drugiego dna. Według Kozińskiego powód odwołania Nowickiej to tylko i wyłącznie pretekst tym bardziej, że szybko zadeklarowała, że pieniądze, które miała dostać, przeznaczy na cele charytatywne. - Nie wykluczam, że Ruch Palikota się podzieli, coś na kształt PiS i Solidarnej Polski - powiedział.

to

Czytaj także

Palikot: cofamy poparcie dla Wandy Nowickiej

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2013 18:20
RP postanowił wycofać rekomendacje dla posłanki Nowickiej jako wicemarszałka Sejmu po ujawnieniu, że w listopadzie prezydium Sejmu przyznało sobie samo nagrody pieniężne.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pawłowicz o Grodzkiej: to facet, ma twarz boksera!

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2013 21:34
- To nie jest tak, że jak się człowiek nażre hormonów, to jest kobietą - tak o Annie Grodzkiej mówiła w Mińsku Mazowieckim Krystyna Pawłowicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Błaszczak: Pawłowicz dała się sprowokować

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2013 09:00
Mariusz Błaszczak, przewodniczący klubu PiS uważa, że związki partnerskie to wygodny temat zastępczy dla rządu. - Wskaźniki gospodarcze są bardzo złe, a taki temat służy Donaldowi Tuskowi.
rozwiń zwiń