X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kolejna "Biała księga"? Tajne więzienia CIA

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2013 09:22
- Żadne państwo nie chce ujawniać swoich najskrytszych sekretów - mówił w radiowej Trójce Michał Krzymowski, dziennikarz "Newsweeka".
Audio
Port lotniczy w Szymanach, gdzie miały lądować samoloty CIA z więźniami na pokładzie
Port lotniczy w Szymanach, gdzie miały lądować samoloty CIA z więźniami na pokładzieFoto: mazuryairport.com

Europejski Trybunał Praw Człowieka odtajnił rozpoznanie skargi Abd al-Rahima al-Nasziriego, który miał być więziony w domniemanym tajnym więzieniu CIA w Polsce. Według informacji IAR, odtajnione zostały głównie wyjaśnienia polskiego rządu, w odpowiedzi na pytania Trybunału. Polska prosiła w tej sprawie o klauzulę tajności. Saudyjczyk Abd al-Rahim al-Nasziri w 2010 roku oskarżył Polskę o to, że był przetrzymywany w tajnym więzieniu w naszym kraju. Był więziony między innymi w Afganistanie i Tajlandii. Stamtąd miał trafić do Polski.

Wiktor Świetlik mówił w Trójce, że rządzący powinni opublikować "Białą księgę", w której zawarto by informacje, które można ujawnić. Szef Centrum Monitoringu Wolności Prasy uważa, że Polska miała bardzo złą politykę informacyjną w sprawie tajnych więzień CIA. - Doprowadzono do sytuacji, gdzie bazowano na rozmaitych plotkach, przeciekach. Z jednej strony sprawę ukrywano, a z drugiej dochodziło do przecieków - zaznaczył.

Przeciwny pomysłowi powstania "Białej księgi" jest Michał Krzymowski. Dziennikarz "Newsweeka" uważa, że w sprawie tajnych baz ciężko jest o dobrą politykę medialną. - Tu nie ma dobrego wyjścia. Mimo różnych deklaracji polityków zakładam, że te więzienia były. Skoro takie więzienia były to, co można ujawnić. Żadne państwo nie chce mówić o swoich najskrytszych sekretach. Zachowanie Polski nie jest niczym nadzwyczajnym. Polityka jest cyniczna - mówił w "Komentatorach" Krzymowski.

Rozmawiał Krystian Hanke.

Czytaj także

Tajne więzienia CIA. Polskie wyjaśnienia odtajnione

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2013 09:20
Wyjaśnienia polskich władz w sprawie tajnych więzień - odtajnione. Zdecydował o tym Europejski Trybunał Praw Człowieka. Polskie władze są zaskoczone decyzją.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gowin: to zagrożenie dla bezpieczeństwa Polaków!

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2013 07:19
- Jestem bardzo zaniepokojony informacją o odtajnieniu polskich wyjaśnień w sprawie tajnych więzień CIA - mówił w Jedynce Jarosław Gowin, minister sprawiedliwości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koziej: musimy współpracować ze Strasburgiem, ale...

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2013 08:49
- Ze względu na bezpieczeństwo państwa można jeszcze niektóre rzeczy utrzymywać w tajemnicy - powiedział w radiowej Trójce Stanisław Koziej, szef prezydenckiego Biura Bezpieczeństwa Narodowego
rozwiń zwiń