Donald Tusk rusza w Polskę. "To czysta propaganda"

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2013 10:34
Łukasz Warzecha (Fakt) w radiowej Trójce przekonywał, że premier Donald Tusk powinien skupić się na tym, by utrzymać pieniądze z budżetu UE, a nie uprawiać propagandę.
Audio
Donald Tusk
Donald TuskFoto: KPRM

W piątek przywódcy UE porozumieli się ws. budżetu UE na lata 2014-2020. Jest mniejszy od poprzedniego o 38 mld euro. Polska dostanie 105,8 mld euro, czyli o prawie 4 mld euro więcej. W tym na politykę spójności 72,9 mld euro, a na politykę rolną 28,5 mld euro.

Premier Donald Tusk zapowiedział, że rusza w Polskę, by skonsultować wydawanie środków unijnych. - Zamierzam się w nie osobiście zaangażować. W najbliższych miesiącach ruszam w Polskę - podkreślił.

Łukasz Warzecha (Fakt) jest zdania, że praktyczne znaczenie tej podróży jest żadne. Według gościa Trójki, jest wiele przesłanek ku temu, by jeszcze wstrzymać się ze świętowaniem. 

- Projekty w niektórych przypadkach będą musiały być zatwierdzane już nawet nie w Polsce, a w Brukseli - wyjaśnił dziennikarz. Poza tym - powiedział Dębski - los budżetu jest jeszcze niepewny, a wszyscy, którzy zajmują się inwestycjami z funduszów unijnych wiedzą, że ich uzyskanie to nie jest pstryknięcie palcami.

Dębski dodał, że każdy polityk może się pochwalić swoim osiągnięciem, ale powinniśmy mieć świadomość, że w tym przypadku to jest tylko i wyłącznie propaganda.

Wiesław Dębski (Wirtualna Polska) stwierdził natomiast, że premier Donald Tusk odniósł olbrzymi sukces, szczególnie w dobie kryzysu. Gość Trójki zaznaczył, że premier jedzie w Polskę spijać śmietankę z tego sukcesu. - Będzie rozdawał uśmiechy i pokazywał zadowoloną twarz. Ma do tego prawo - dodał.

W opinii Warzechy w pierwszej kolejności powinniśmy się jednak zastanowić jak te pieniądze mądrze wykorzystać.

Rozmawiał Krystian Hanke.

mr

Czytaj także

Minister rolnictwa: Polski rolnik zyska!

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2013 13:50
Zgodnie z ustaleniami Polska ma uzyskać w przeciągu kolejnych siedmiu lat 28 i pół miliarda euro na Wspólną Politykę Rolną.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Na co wydać unijne pieniądze? Premier Tusk rusza w Polskę

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2013 22:00
Zapowiada szerokie konsultacje społeczne. - Zamierzam się w nie osobiście zaangażować. W najbliższych miesiącach ruszam w Polskę - powiedział premier Donald Tusk w specjalnym wystąpieniu w TVP.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Premier musi walczyć o budżet UE"

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2013 08:51
Eurodeputowany PiS Ryszard Czarnecki w radiowej Trójce stwierdził, że premier Donald Tusk powinien odbyć pielgrzymkę po stolicach europejskich i walczyć o pieniądze z budżetu Unii Europejskiej.
rozwiń zwiń