X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Referendum w Warszawie. "Kaczyński łapie się brzytwy"

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2013 09:22
PiS nie wyklucza, że zwróci się do Rady Europy w sprawie nieprawidłowości do jakich doszło w związku z organizacją referendum w sprawie odwołania Hanny Gronkiewicz-Waltz. Komentatorzy w radiowej Trójce zastanawiali się, czy taki ruch ma sens.
Audio
  • Zofia Wojtkowska ("Wprost") i Dorota Łosiewicz ("Sieci") o referendum w Warszawie (Komentatorzy/Trójka)
Referendum w Warszawie
Referendum w WarszawieFoto: PAP/Bartłomiej Zborowski

Referendum w Warszawie - zobacz serwis specjalny portalu PolskieRadio.pl >>>

PiS oskarża władze miasta o to, że te nie przygotowały odpowiedniej liczby obwieszczeń o referendum i informacji o lokalach, w których można było oddać głos. Zdaniem Kaczyńskiego warunki, w których przebiegało referendum, były "specyficzne", wręcz "niekonstytucyjne".

W referendum wzięło udział 25,66 proc. uprawnionych, co oznacza, że jest ono nieważne.

- Jarosław Kaczyński najchętniej chciałby głosowania anonimowego, wtedy nie trzeba by się podpisywać, nie trzeba by zostawiać śladów głosowania i jeszcze można by zagłosować 17,5 razy. Wtedy wynik byłby taki jakby chciał prezes PiS - mówiła z ironią w głosie Zofia Wojtkowska ("Wprost").

Gość Trójki stwierdziła, że to rozpaczliwe zagranie. Zdaniem dziennikarki, trzeba umieć przyznać się do porażki, a w tym momencie widzimy, że Jarosław Kaczyński "łapie się brzytwy".

Dorota Łosiewicz ("Sieci") zwróciła uwagę na to, że w tej kwestii nie chodzi o podpisanie się na liście wyborczej.

Więcej interesujących dyskusji znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

- Platforma Obywatelska przed referendum dokonała przewrotu myślowego, że o to idą głosować tylko ci, którzy chcą odwołania Hanny Gronkiewicz-Waltz. PiS ma więc trochę racji, że została złamana zasada jawności - stwierdziła gość Trójki.

Łosiewicz jest zdania, że po tym referendum Platforma Obywatelska powinna zmienić nazwę, bo jej "obywatelskość" jest już tylko żartem.

Zofia Wojtkowska zgodziła się z wypowiedzią Doroty Łosiewicz, że skandaliczne było zachowanie PO i premiera, ale jest to po prostu kampania polityczna. Gość Trójki nie potrafiła jednak wskazać obszaru, w którym zostały w tym wszystkim złamane zasady demokracji i zasady prawa.

- To referendum zostało przeprowadzone jak każde inne w kraju - podkreśliła Wojtkowska.

- Platforma wywołał wrażenie, że jeśli idziesz na referendum, jesteś przeciwko. Znam choćby zdanie pracowników przedszkoli, którzy mieli wątpliwości czy zagłosować, bo jeśli ktoś ich zobaczymy będą mieli potem problemy w pracy. Dlatego nie dziwię się oburzeniu PiS - zaznaczyła z kolei Łosiewicz.

Referendum w Warszawie - relacja >>>

mr

Czytaj także

Referendum w Warszawie. Politolodzy o wynikach

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2013 01:50
Według sondażu TNS Polska frekwencja wyniosła 27,2 proc., co oznacza, że referendum jest nieważne. Nie udało się odwołać prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Referendum w Warszawie. Poznamy dopiero zbiorcze wyniki

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2013 08:30
Krajowe Biuro Wyborcze opublikuje oficjalne wyniki głosowania ws. odwołania Hanny Gronkiewicz-Walz dopiero po obliczeniu wszystkich protokołów. Znane są na razie tylko dane sondażu, według którego referendum okazało się nieważne.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Hanna Gronkiewicz-Waltz dziękuje warszawiakom. "To referendum mi pomogło"

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2013 08:45
Według sondażu TNS Polska frekwencja wyniosła 26,8 proc., co oznacza, że referendum jest nieważne. Nie ma jednak wciąż oficjalnych wyników głosowania w sprawie odwołania prezydent Warszawy.
rozwiń zwiń