X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Marsz niepodległości. "Rosja gra rolę ofiary"

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2013 10:08
Piotr Gabryel z tygodnika "Do Rzeczy" odnosząc się do incydentu sprzed rosyjskiej ambasady w Warszawie, powiedział, że Rosja obecnie gra rolę ofiary.
Audio
  • Piotr Gabryel z "Do Rzeczy" i Michał Krzymowski z "Newsweeka" o zajściach podczas Marszu Niepodległości (Trójka/Komentatorzy)
Zgliszcza spalonej budki policji na tyłach ambasady Federacji Rosyjskiej na ulicy Spacerowej
Zgliszcza spalonej budki policji na tyłach ambasady Federacji Rosyjskiej na ulicy SpacerowejFoto: PAP/Tomasz Gzell

- Rosjanie mają zwyczaj odpowiadania pięknym na nadobne. Należy teraz spodziewać się spalenia budki przed naszą ambasadą w Moskwie - dodał.

Michał Krzymowski z "Newsweeka" nie jest przekonany, czy Polska powinna przepraszać za incydent sprzed rosyjskiej ambasady. - To nie funkcjonariusze państwa polskiego rzucali kamieniami w budkę tylko łobuzy w kominiarkach. Na pewno jakieś bardzo głębokie ubolewanie należałoby wystosować, ale nie jestem pewien, czy słowo przepraszam powinno padać - powiedział.

Publicyści uczestniczący w audycji zgodzili się, że winę za zajścia z 11 listopada ponoszą bandyci, którzy dopuścili się przestępstw, ale jak zauważyli błędy zostały popełnione także przez policję.

- Nie mogły się podobać zachowanie przede wszystkim bandytów, ale wydaje się, że działania zabezpieczające policji były daleko niewystarczające, zwłaszcza w miejscach w których doszło do agresji - powiedział Gabryel.

Krzymowski uważa, że działania policji mogły być lepiej skoordynowane. - Jest kilka ulic dochodzących do placu Zbawiciela, tak więc wystarczyło postawić 50 funkcjonariuszy i spokojnie tęcza zostałaby oddzielona od wszelkich awantur - powiedział.

Rozmawiał Krystian Hanke.

(to)

Czytaj także

Przeprosiny wystarczą? MSZ wysyła notę do Moskwy!

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2013 22:37
Polski MSZ wyraża ubolewanie w związku z poniedziałkowym incydentem przy rosyjskiej ambasadzie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Schetyna: Rosjanie są dziś ofiarami i skrzętnie to wykorzystują

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2013 10:20
Zdaniem Grzegorza Schetyny Rosjanom powinny wystarczyć przeprosiny od polskiego MSZ za incydent jaki miał miejsce przed rosyjską ambasadą w Warszawie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mieszane reakcje rosyjskiej prasy po incydencie przed ambasadą

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2013 09:47
- Burdy na ulicach Warszawy, w tym przed ambasadą Rosji, w dniu niepodległości Polski doprowadziły do poważnych konsekwencji politycznych - podkreśla w środę rządowa "Rossijskaja Gazieta".
rozwiń zwiń