X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Rosjanie przeproszą? Atak na polską ambasadę w Moskwie

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2013 09:31
Stosunki polsko-rosyjskie w ostatnich dniach są bardzo napięte. Emocje wzrosły po środowym incydencie przed polską ambasadą w Moskwie.
Audio
  • Zofia Wojtkowska i Łukasz Lipiński o relacjach polsko-rosyjskich (Komentatorzy/Trójka)
Flaga Federacji Rosyjskiej. Zdjęcie ilustracyjne
Flaga Federacji Rosyjskiej. Zdjęcie ilustracyjneFoto: Wanwa/Wikimedia Commons/CC

W środę rano grupka młodych mężczyzn zorganizowała pikietę przed budynkiem polskiej ambasady w Moskwie. Przynieśli ze sobą transparent z napisem "Rosja od Warszawy do Port Artur”. Obrzucili również naszą placówkę dyplomatyczną racami i świecami dymnymi. W opinii komentatorów - w ten sposób zemścili się na Polakach za wydarzenia z 11 listopada w Warszawie, kiedy to podczas Marszu Niepodległości doszło do zamieszek przed rosyjską ambasadą. Kiedy marsz przechodził ulicą Spacerową, na tyłach ambasady podpalono budkę policji ochraniającej budynek. Kilku uczestników marszu próbowało wspiąć się na ogrodzenie, na teren ambasady rzucano petardy i race.

Polski MSZ wysłał oficjalną notę do Moskwy i przeprosił za rozróby przed rosyjską ambasadą. Polscy dyplomaci oczekują teraz, że Rosjanie postąpią w ten sam sposób i przeproszą stronę polską za środowy incydent. Łukasz Lipiński z "Polityki Insight" mówił w "Komentatorach", że polityka powinna opierać się na symetryczności. - W języku dyplomatycznym należałoby oczekiwać symetrycznie tak zwanych wyrazów ubolewania, to normalna praktyka w takich wypadkach - podkreślił gość radiowej Trójki.

Więcej interesujących dyskusji znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

- Symetria już była. Nastąpiła w zachowaniu tych rozbójników, chuliganów - zaznaczyła Zofia Wojtkowska. Zdaniem dziennikarki "Wprost" Polska nie ma co liczyć na przeprosiny od Rosjan. - Spodziewanie się wyrazów ubolewania ze strony rosyjskiego ministerstwa spraw zagranicznych, czyli symetrii po stronie państwowych, jest błędem. Myślę, że możemy z równym skutkiem spodziewać się wiosny dzisiaj - mówiła w radiowej Trójce Wojtkowska.

Rozmawiał Krystian Hanke.

(aj)

Czytaj także

Sikorski na twitterze o łysych pałach i przepraszaniu Rosji

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2013 12:44
"To przez harce waszych łysych pał Polska ma za co przepraszać. A wy macie za co przepraszać Polaków" - napisał na Twitterze Radosław Sikorski. Tymi słowami szef Ministerstwa Spraw Zagranicznych zwrócił się do Krzysztofa Bosaka, współorganizatora Marszu Niepodległości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

MSZ wyraża zaniepokojenie incydentem w Moskwie

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2013 16:03
Wezwany do ministerstwa ambasador Federacji Rosyjskiej otrzymał notę z wyrazami ubolewania za atak narodowców na ambasadę Rosji. Polska przekazała też dyplomacie zaniepokojenie w związku z dzisiejszym obrzuceniem petardami naszej placówki w Moskwie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rosyjska prasa: Warszawa przeprasza i żąda przeprosin

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2013 09:18
- Nota za notą - pod takim tytułem rządowa Rossijskaja Gazieta relacjonuje ostatnie wydarzenia w stosunkach polsko-rosyjskich.
rozwiń zwiń