"Rekonstrukcja rządu powoli zamienia się w farsę"

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2013 09:32
Goście Trójkowej audycji "Komentatorzy" zwrócili uwagę, że rekonstrukcja rządu jest albo zagraniem marketingowym, albo oznacza porażką premiera Donalda Tuska.
Audio
  • Piotr Semka ("Do Rzeczy") i Wiesław Dębski (Wirtualna Polska) o spodziewanej rekonstrukcji rządu (Komentatorzy/Trójka)
Były minister transportu, budownictwa i gospodarki morskiej Sławomir Nowak wygłosił oświadczenie nt. swojej dymisji z funkcji ministra
Były minister transportu, budownictwa i gospodarki morskiej Sławomir Nowak wygłosił oświadczenie nt. swojej dymisji z funkcji ministraFoto: PAP/Adam Warżawa

- Ta rekonstrukcja zapowiadana od miesięcy powoli staje się swoją własną parodią. Przyspieszył chyba ją wniosek prokuratorski w sprawie Sławomira Nowaka. O ile Donald Tusk nie zaskoczy nas nazwiskami, które zwalają z nóg, to cała ta rekonstrukcja zamieni się w farsę - uważa Piotr Semka z "Do Rzeczy"

Natomiast Wiesław Dębski z Wirtualnej Polski zastanawiał się w audycji "Komentatorzy", jaki jest tak naprawdę cel rekonstrukcji. - Mamy od sześciu lat kroczącą rekonstrukcję rządu. Ciągle są wymieniani ministrowie, poczynając od ministra Ćwiąkalskiego. Ja się pytam, po co ta rekonstrukcja ma być? - mówił Dębski.

Jego zdaniem, jeśli jest to zagranie PR-owskie, to raczej nie zadziała, bo Polacy wyczuwają doskonale zdają sobie z tego sprawę. - Jeśli natomiast ma to być okazja do wymiany niesprawnych ministrów, to będzie wielki akt oskarżenia pod adresem pana premiera, który stworzył dwa lata temu rząd, rząd polityczny. Jeśli pan premier popełnił wtedy tyle błędów, to chyba trzeba rekonstrukcję zacząć wiadomo od kogo - powiedział Dębski.

Dodał też, że wiele mówi się o dymisji ministra Rostowskiego, a ostatnio także ministra Sikorskiego, choć jego zdaniem dobrze wywiązują się oni ze swoich obowiązków.

Więcej interesujących dyskusji znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Piotr Semka dodał, że czeka nas ciekawy tydzień, bo jakiś ruch powinien teraz wykonać Grzegorz Schetyna.

- To jest ostatni tydzień, w którym frakcja Grzegorza Schetyny może jakieś karty wystawić na stół. Jeżeli tego nie zrobi, to wszystkie znaki na Ziemi i niebie wskazują, że na zjeździe jego frakcja zostanie totalnie "zgrillowana" - skomentował Semka.

Rozmawiał Krystian Hanke.

bk

Czytaj także

Czas Sławomira Nowaka w rządzie się skończył

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2013 21:04
Jego zegarek jest wart ponad 17 tys. zł. Według prokuratury, świadomie nie wpisał go do oświadczenia majątkowego. Na razie odchodzi z resortu transportu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sławomir Nowak: nie będę krył się za immunitetem

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2013 13:27
- Czuję się niewinny - powiedział polityk Platformy Obywatelskiej. Przyznał, że zarzuty prokuratury dotyczą tego, że nie wpisał do oświadczenia majątkowego zegarka - prezentu od rodziny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Protasiewicz: zmiany w rządzie za kilka dni, tylko Piechociński jest pewny stanowiska

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2013 12:43
To będzie duża zmiana jakościowa, a pewny swojego stanowiska jest tylko wicepremier i minister gospodarki Janusz Piechociński - tak o zapowiadanej rekonstrukcji rządu mówi europoseł Jacek Protasiewicz.
rozwiń zwiń