X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Klub Non-Stop, czyli co okrutnie irytowało mieszczan

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2014 18:09
Sopocki Non-Stop, czyli klub muzyczny na świeżym powietrzu. - Został założony w 1961 roku przez Franciszka Walickiego. Nad kręgiem tanecznym, zbitym z desek, rozciągała się plandeka. To tu grały legendarne zespoły młodzieżowe tamtych czasów - opowiada gość audycji "Trójkowy wehikuł czasu" Marcin Jacobson.
Audio
  • Klub Non-Stop, czyli co okrutnie irytowało mieszczan (Trójkowy wehikuł czasu)
1962 rok. Zespół Czerwono-Czarni
1962 rok. Zespół Czerwono-CzarniFoto: PAP/Weczer

- To było pierwsze miejsce w Polsce, w którym pomyślano o tym, żeby organizować imprezy dla młodzieży. Do tej pory funkcjonowały dansingi z orkiestrami, to była impreza podobnego typu, ale adresowana do młodzieży, z zespołem bigbitowym, czyli Czerwono-Czarnymi. To był plac, który ogrodzono dechami, potem plandeką i tak to funkcjonowało - opowiada Marcin Jacobson.

Sopot - posłuchaj opowieści o mieście spełnionych marzeń

Dodaje, że nigdy nie był w środku, bo był na to zbyt młody. - Siedziałem za to kilkakrotnie za płotem, nasłuchiwałem dźwięków, które dla mnie były bardzo ciekawe. Natomiast okrutnie irytowały mieszczan, którzy przyjeżdżali do Trójmiasta i zadbali o to, żeby po dwóch latach Non-Stop został wypędzony z tego miejsca - mówi gość "Trójkowego wehikułu czasu".

Kulturalna Plaża Trójki w Sopocie otwarta!

W 1961 roku grali tu Czerwono-Czarni, rok później Niebiesko-Czarni. - To było jedno z genialnych przedsięwzięć Franka Walickiego, który zorganizował zespół Czerwono-Czarni. Myśli i pomysły Franka wyprzedzały ówczesną epokę, więc zadbał także o to, żeby zespół miał pracę. Najlepszą pracą było to, żeby w takim miejscu jak Sopot grać codziennie. W związku z tym zatrudnił Czerwono-Czarnych w miejscu, które wymyślił od początku do końca. Potem gdy zespół został mu ukradziony przez ludzi ze szczecińskiej Estrady rezydentami następnego Non-Stopu byli Niebiesko-Czarni, czyli kolejny zespół Walickiego - opowiada gość Jerzego Sosnowskiego.

Sopot - tu przyjeżdżano zobaczyć, co jest w modzie>>>

Nadaliśmy dzisiaj następujące piosenki (z gwiazdką - po raz pierwszy w Wehikule):

1.       Czerwono Czarni: Non Stop – Sygnał CC (1963) 3’11”

2.       *Niebiesko-Czarni: The Peppermint Twist (1962) 3'26"

3.       *Niebiesko-Czarni: Pa Di Bi Di Madison (1963) 2'40"

4.       *Pięciolinie: Wzburzone morze (1964) 2'45"

5.       *Czerwone Gitary: Licz do stu (LIVE 1965) 2'09"

6.       *Polanie: Nieprawda, nie wierzę (1967) 4'05"

7.       *Trzy Korony: Korona (1971) 6'41"

Do usłyszenia za tydzień! - AO & JS

Do słuchania "Trójkowego wehikułu czasu" w każdą sobotę między 15.00 a 16.00 zapraszają Agnieszka Obszańska i Jerzy Sosnowski.

(mp, gs)

Czytaj także

Marek Karewicz: swoją trąbkę sprzedałem kibicom idącym na mecz

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2014 14:00
Książka "Big-beat" to lektura obowiązkowa dla słuchaczy "Trójkowego wehikułu czasu". Zawiera fotografie Marka Karewicza i jego wspomnienia spisane przez Marcina Jacobsona.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sopot - tu przyjeżdżano zobaczyć, co jest w modzie

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2014 19:25
- Sopot był kameralnym miastem, które tylko na 3 miesiące zmieniało się w metropolię. Autochtoni nazywali przyjezdnych z kraju i zagranicy "stonką". Miasto w sezonie nabierało innego charakteru, co nie zawsze się podobało - przyznaje Marcin Jacobson.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kosmiczna rewolucja 1957 r. "Wtedy wystarczyło pikanie"

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2014 00:26
Odkąd w październiku 1957 roku Związek Radziecki umieścił na orbicie pierwszego sztucznego satelitę Ziemi, ludzie, także w Polsce, pasjonowali się lotami kosmicznymi wierząc, że już niedługo opanujemy inne planety. Ile naprawdę warta była tamta "rewolucja" tłumaczył w Trójce Karol Wójcicki z Centrum Nauki Kopernik.
rozwiń zwiń