X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Alibabki - królowe big beatu i ...ska

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2011 14:36
Zaczynały jako harcerski zespół śpiewający w nowoorleańskiej aranżacji piosenkę "Płonie ognisko w lesie".
Audio

Gośćmi Jerzego Sosnowskiego była połowa składu "Alibabek": Ewa Dębicka-Brzozowska, Anna Dębicka-Czaplicka i Wanda Orlańska-Borkowska.

Ogólnopolska kariera piosenkarek zaczęła się w 1964 roku, gdy na II Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu otrzymały nagrodę specjalną za interpretację piosenki harcerskiej "Idzie świt". Na specjalne życzenie przewodniczącego jury Krzysztofa Komedy-Trzcińskiego w protokole przyznania nagrody wpisano słowa uznania poziomu artystycznego sekstetu.

Alibabki wykonywały chórki dla wielu artystów, między innymi Marka Grechuty, Maryli Rodowicz oraz zespołów Breakout czy Czerwone Gitary. Czesław Niemen zaprosił je do realizacji płyty "Dziwny jest ten świat".

Chóry  były w wielu wypadkach istotne dla Alibabek.  - Do tego stopnia, że zaproponowałyśmy Polskim Nagraniom zredagowanie podwójnego albumu pod przewrotnym tytułem "Bez nas ani rusz" - wspomina  Anna Dębicka-Czaplicka.  Płyta zawiera niemal wszystkie piosenki nagrane z ich towarzyszeniem.

Nie wszyscy wiedzą, że Alibabki, prawdopodobnie jako pierwsze w Polsce, nagrały utwór w rytmie ska: "Dykcja dla wszystkich", ze słowami Wojciecha Młynarskiego. Piosenka pojawiła się na płycie "W rytmach Jamaica Ska".

 

Aby wysłuchać całej audycji, wystarczy kliknąć w ikonę dźwięku w boksie "Posłuchaj" w ramce po prawej stronie.

Audycji "Trójkowy wehikuł czasu" można słuchać w każdy piątek tuż po 12.00.

(pg)

Czytaj także

Alibabki

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2010 14:50
Zaczęło się niewinnie. Sześć młodych śpiewających harcerek wystąpiło jako Alibabki na I Krajowym Sympozjum Piosenki Harcerskiej w Przemyślu.
rozwiń zwiń