X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Muzycy Budki Suflera w Trójce!

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2012 12:00
Gośćmi "Trójkowego Wehikułu Czasu" będzie dziś 3/4 składu dawnej Budki Suflera - Krzysztof Cugowski, Romuald Lipko i Tomasz Zeliszewski. Opowiedzą o reedycji "Cienia wielkiej góry".
Od lewej klawiszowiec, kompozytor Romuald Lipko, wokalista Krzysztof Cugowski i perkusista Tomasz Zeliszewski.
Od lewej klawiszowiec, kompozytor Romuald Lipko, wokalista Krzysztof Cugowski i perkusista Tomasz Zeliszewski. Foto: Fot.: PAP/ Stach Leszczyński

W 1975 roku ukazał się w sklepach album o białej okładce z szaro-srebrnym kwadratem w centrum... To był debiutancki "Cień wielkiej góry" Budki Suflera, jedna z najciekawszych polskich płyt rockowych lat 70. i jedna z najważniejszych w dyskografii zespołu.

Okładka
Okładka albumu "Cień wielkiej góry 1975 – 2011"

Dwa miesiące temu ukazała się luksusowa reedycja tej płyty, w wersji winylowej i na CD, wzbogacona o (również winylową i kompaktową) wersję nagraną powtórnie w roku 2011 - promujący ją koncert odbył się w naszym Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiejw listopadzie.

I oto w najbliższym "Wehikule" będziemy gościć 3/4 składu tamtej Budki - Krzysztofa Cugowskiego, Romualda Lipkę i Tomasza Zeliszewskiego, którzy opowiedzą o powstawaniu "Cienia.." - a wśród nagrań z epoki znajdzie się także SENSACYJNY, zaskakujący nawet dla muzyków, nigdy (zdawało się) nie zarejestrowany utwór, odnaleziony w radiowych archiwach - nie posiadający tytułu (!) LIVE z roku 1975...  

Zapraszamy w sobotę o godz. 18.00!

Agnieszka Obszańska i Jerzy Sosnowski


Czytaj także

Budka Suflera zagrała w Trójce (WIDEO)

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2011 11:00
Grupa powraca z odświeżoną wersją albumu "Cień wielkiej góry". Koncert w Studiu im. Agnieszki Osieckiej odbył się 12 listopada!
rozwiń zwiń