Muzycy Budki Suflera w Trójce!

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2012 12:00
Gośćmi "Trójkowego Wehikułu Czasu" będzie dziś 3/4 składu dawnej Budki Suflera - Krzysztof Cugowski, Romuald Lipko i Tomasz Zeliszewski. Opowiedzą o reedycji "Cienia wielkiej góry".
Od lewej klawiszowiec, kompozytor Romuald Lipko, wokalista Krzysztof Cugowski i perkusista Tomasz Zeliszewski.
Od lewej klawiszowiec, kompozytor Romuald Lipko, wokalista Krzysztof Cugowski i perkusista Tomasz Zeliszewski. Foto: Fot.: PAP/ Stach Leszczyński

W 1975 roku ukazał się w sklepach album o białej okładce z szaro-srebrnym kwadratem w centrum... To był debiutancki "Cień wielkiej góry" Budki Suflera, jedna z najciekawszych polskich płyt rockowych lat 70. i jedna z najważniejszych w dyskografii zespołu.

Okładka
Okładka albumu "Cień wielkiej góry 1975 – 2011"

Dwa miesiące temu ukazała się luksusowa reedycja tej płyty, w wersji winylowej i na CD, wzbogacona o (również winylową i kompaktową) wersję nagraną powtórnie w roku 2011 - promujący ją koncert odbył się w naszym Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiejw listopadzie.

I oto w najbliższym "Wehikule" będziemy gościć 3/4 składu tamtej Budki - Krzysztofa Cugowskiego, Romualda Lipkę i Tomasza Zeliszewskiego, którzy opowiedzą o powstawaniu "Cienia.." - a wśród nagrań z epoki znajdzie się także SENSACYJNY, zaskakujący nawet dla muzyków, nigdy (zdawało się) nie zarejestrowany utwór, odnaleziony w radiowych archiwach - nie posiadający tytułu (!) LIVE z roku 1975...  

Zapraszamy w sobotę o godz. 18.00!

Agnieszka Obszańska i Jerzy Sosnowski


Czytaj także

Budka Suflera zagrała w Trójce (WIDEO)

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2011 11:00
Grupa powraca z odświeżoną wersją albumu "Cień wielkiej góry". Koncert w Studiu im. Agnieszki Osieckiej odbył się 12 listopada!
rozwiń zwiń