Z Tomaszem Jaśkiewiczem w gitarowe lata 60.

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2012 14:08
Co łączy ze sobą piosenkę z serialu "Wojna domowa”, zaczynającą się od słów "Tak mi źle, tak mi źle, tak mi szaro…” z wielkim przebojem Czesława Niemena "Dziwny jest ten świat”?
Z Tomaszem Jaśkiewiczem w gitarowe lata 60.
Foto: Glow Images/East News

W obydwu nagraniach słychać gitarę Tomasza Jaśkiewicza (w tym drugim utworze należy do niego przejmująca solówka). Ten niezwykły muzyk zaczynał od zespołu Relaks, potem grał w Chochołach, Akwarelach, grupie Niemena Enigmatic, Bemibem…

Jego kariera to opowieść o heroicznym okresie polskiego rocka, heroicznym również dosłownie, bo wzięcie wówczas do ręki gitary elektrycznej, gdy pada rzęsisty deszcz (jak podczas koncertu na festiwalu w Opolu w roku 1964) groziło porażeniem prądem… Pan Tomasz Jaśkiewicz występuje obecnie w formacji Zielono-Czarni Piotra Miksa (którego gościliśmy w ubiegłym sezonie), a ponadto zajmuje się malarstwem.

Zgodził się odwiedzić nasz "Trójkowy Wehikuł Czasu", co będzie okazją do rozmowy o Chochołach, "Wojnie domowej”, Niemenie…  a także o nieoczekiwanym wpływie audycji radiowej "Muzyka bratnich krajów Związku Radzieckiego” na polską muzykę rockową.
A w programie muzycznym, jak zwykle, perełki, poczynając od intrygującego "Kociego twista”…
Zapraszamy w najbliższą sobotę (2 czerwca), jak zwykle po 18.00,

Agnieszka Obszańska & Jerzy Sosnowski.