X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czytelnictwo w PRL-u

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2012 11:43
Tym razem "Trójkowym wehikułem czasu" cofamy się o kilkadziesiąt lat plus jeden miesiąc, gdyż to w maju odbywały się w PRL-u rokrocznie Dni Kultury, Oświaty, Książki i Prasy.
Kiermasz książki
Kiermasz książki Foto: fot. flickr.com/Brian Giesen/lic.CC BY 2.0

A w ich ramach organizowano w wielu miastach Polski kiermasze. Wydaje się, że w tych czasach zainteresowanie literaturą było większe, a rola pisarza ważniejsza niż dziś. Na kiermaszach o niektóre tytuły odbywały się prawdziwe bitwy… Ale może wynikało to jedynie z niedoboru innych rozrywek i autorytetów?

O tym właśnie będziemy rozmawiać z Wiesławem Uchańskim, prezesem wydawnictwa Iskry, a towarzyszyć nam będą fragmenty archiwalnych audycji, w których usłyszymy m.in. Antoniego Słonimskiego i Kazimierza Brandysa…

Zaś muzycznie "Wehikuł" wypełnią (z jednym wyjątkiem) utwory do tekstów, których autorami byli poeci, m.in. Cyprian Norwid, Ireneusz Iredyński i Ryszard Milczewski-Bruno. Nie będzie to jednak tzw. poezja śpiewana!

Zapraszamy w sobotę tuż po godz. 18.00,

Agnieszka Obszańska i Jerzy Sosnowski

Czytaj także

Historie PRL-u. "Ucieczki specjalnego znaczenia"

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2011 06:00
Uciekali przez zieloną granicę ukryci w skrytkach wagonów, ciężarówek. Skakali ze stojących na redzie statków. Porywali kutry i samoloty. Przekupywali wartowników, kolejarzy, milicjantów, marynarzy. Kto? Uciekinierzy PRL-u.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Winnetou, Bonanza i polski rock and roll

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2012 12:11
W końcu lat 80. Ministerstwo Oświaty postanowiło zachęcić młodzież do czytania, wprowadzając do lektur szkolnych opowiadania amerykańskie Henryka Sienkiewicza, które miały prawo kojarzyć się dzieciom z westernami.
rozwiń zwiń