"Spacer dziką plażą" z kompozytorem

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2012 20:00
W tym wydaniu "Trójkowego wehikułu czasu" będziemy wspominać zmarłego 19 czerwca br. Bohdana Kendelewicza. Jego nazwisko było znane raczej w środowisku, niż poza nim - fani kojarzyli nazwy zespołów i nazwiska wokalistów, a Kendelewicz był "tylko" gitarzystą i kompozytorem.
Audio
Spacer dziką plażą z kompozytorem
Foto: Glow Images/East News

Jeszcze w szkole założył z kolegami Big Beat Sextet, a ten wkrótce przekształcił się w jedną z najważniejszych grup rockandrollowych połowy lat sześćdziesiątych, czyli w legendarne Tajfuny. Z kolei Tajfuny, po zmianach personalnych i przyjściu nowego lidera, Zbigniewa Bizonia, stały się Bizonami, z którymi ówczesny wokalista zespołu, Stan Borys nagrał najpopularniejszą piosenkę Kendelewicza: "Spacer dziką plażą".

Do rozmowy o tym świetnym gitarzyście i skromnym człowieku przyjął zaproszenie Piotr Miks, którego mieliśmy przyjemność gościć w jednym z pierwszych "Wehikułów", jesienią 2010 roku. Słuchać będziemy, rzecz jasna, nagrań, w których słychać gitarę Bohdana Kendelewicza; część z nich nasz bohater skomponował.

A ponadto mamy dla Państwa, jak zwykle, Wehikułowy przegląd prasy oraz fragmenty dawnych audycji, w tym relację z 1968 roku o powstaniu Bizonów, w której określa się tę grupę jako "instruktażowo-dydaktyczną", co chyba oznaczało, że inne zespoły mogą się od niej uczyć (ale autorzy TWC nie biorą za tę interpretację odpowiedzialności)…

Zapraszamy do słuchania "Trójkowego wehikułu czasu" w soboty o godz. 15.00,

Agnieszka Obszańska i Jerzy Sosnowski

Czytaj także

Stan Borys: byliśmy podkupywani przez "Trybunę Ludu"

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2012 17:35
Autorem "Anny", "Jaskółki uwięzionej" i "Spaceru dziką plażą" opowiedział w Jedynce o 50-leciu swojej kariery estradowej i wyjątkowo atrakcyjnych finansowo występach podczas... Święta "Trybuny Ludu".
rozwiń zwiń