X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

W radiu o miłości do telewizji

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2012 11:01
Dawno, dawno temu, gdy jeszcze nie każda sobota była wolna, w Programie 2 Telewizji Polskiej (a wkrótce w Programie 1), właśnie w (nieliczne) wolne soboty pojawił się blok audycji, który przytrzymywał przed telewizorami miliony Polaków.
Audio
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Glow Images/East News

Zatytułowany był "Studio 2”. Dziś pewnie trudno byłoby zrozumieć tę fascynację – ale wówczas naprawdę widzowie woleli, zamiast pójść na spacer, śledzić komentarze trójki prowadzących (Bożeny Walter, Edwarda Mikołajczyka i Tomasza Hopfera, którego po pewnym czasie zastąpił Tadeusz Sznuk) i czekać na kolejne atrakcje na antenie.
Wśród tych ostatnich warto wyliczyć: seriale "Kosmos 1999” i "Rewolwer i melonik”; "Muppet Show”; "Kabarecik” Olgi Lipińskiej; "Godzinę z Aleksandrem Bardinim”, talk-show (przypominający dzisiejsze!) pt. "Wszystko za wszystko” … i wiele innych. Co najdziwniejsze, zaledwie minęły lata 70., czar jakby prysł i telewizja, nie bez powodu, została uznana za złowrogą siłę, wciskającą Polakom hasła "Polak potrafi” i inne, określane niebawem mianem |propagandy sukcesu”.
Miłość do TVP skończyła się na wiele lat (może na zawsze). A jednak starsi słuchacze, gdy zabrzmi sygnał "Studia 2”, zapewne się wzruszą… A młodsi, w co trudno wątpić, wysłuchają naszej opowieści z niedowierzaniem (na przykład o tym, na jakich warunkach sprowadzono do Polski na 48 godzin największą ówczesną gwiazdę muzyki pop: zespół Abba).
O tym szczególnym przedsięwzięciu telewizyjnym, skupiającym wtedy ogromną widownię, będziemy rozmawiali z red. Edwardem Mikołajczykiem , który współprowadził Studio 2. A towarzyszyć nam będą, jak zwykle, archiwalia Polskiego Radia, oraz muzyka z epoki, m.in. zapomniane, a kiedyś ekscytujące nagranie Budki Suflera, oraz utwór, który wprawdzie sygnował zespół Maanam, jednak nie muzycy zespołu Maanam go nagrali…
W dzisiejszej audycji nadaliśmy następujące utwory (wszystkie poza ostatnią – po raz pierwszy w "Wehikule"):
1.      Budka Suflera: Biały demon (1974) 3’00”
2.      Alibabki: Odkładana miłość (1975) 3’46”
3.      Halina Frąckowiak (& SBB): Wzejdę polnym makiem (1977) 3’43”
4.      Maanam: Chcę ci powiedzieć (1979) 2’36”
5.      Abba: Arrival (1976) 3’00”
6.      SBB: Cięcie (1974) 6’03”
Do usłyszenia za tydzień, w sobotę o godz. 15.00 – AO & JS