Siła francuskiej piosenki

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2014 11:40
Paryż, przed laty, nazywano stolicą piosenki. Ale cóż, świat się zmienia i nic już nie jest takie samo jak kiedyś. Dlaczego więc o tym mówimy, czemu przypominamy banalne prawdy? Dlatego, że chcemy dziś zwrócić Państwa uwagę na siłę francuskiej piosenki.
Dee Dee Bridgewater
Dee Dee BridgewaterFoto: mat. promocyjne do płyty "Red Earth"

Jej urok stale działa. Ulegają jej pieśniarze z różnych stron świata. Tym razem to oni będą głosić urodę francuskiej piosenki. Wszyscy, jak się Państwo przekonają, wybrali utwory znane, o znamionach standardów - klasyki.

I wszyscy z szacunku dla oryginału śpiewają je po francusku, dając przy okazji dowód znajomości tego języka. Wśród wykonawców usłyszą Państwo m.inn Brazylijczyków: Joao GILBERTO i Caetano VELOSO, Kolumbijczyka Youri BOUNAVENTURĘ, Amerykanina Rufusa WAINWRIGHTA, hiszpańską aktorkę - Victorię ABRIL czy brytyjską wokalistkę jazzową - Dee Dee Bridgewater.

 

Na audycję "Pod dachami Paryża" zapraszam we wtorek, 25 marca, o godz. 22.05.

Barbara Podmiotko.

Zobacz więcej na temat: Francja MUZYKA

Czytaj także

B jak Babx. Magnetyczna siła francuskiej muzyki

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2013 09:06
Babx czyli David Babin. To jeden z najciekawszym francuskich artystów średniego pokolenia (ur. 1981), choć ma na swym koncie ledwie trzy albumy. Ale za to jakie! Ostatni „Drones personnels”, opublikowany w tym roku, otrzymał świetne recenzje, a nam nie tak dawno polecał go goszczący w Polsce – Arthur H.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Edith Piaf i jej legenda…

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2013 21:39
11 października minęło 50 lat od śmierci piosenkarki, która z dziecka biednej ulicy stała się wielką gwiazdą światowego formatu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Elvis, armia i mistyfikacja w rytmie "Can't help falling in love"

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2014 21:30
Zapożyczona z Francji, doczekała się wielu interpretacji w różnych językach. Śpiewali ją m.in. Doris Day, Bob Marley, U2, Julio Iglesias i Andrea Bocelli. Ale to wersja Elvisa Presleya zapewniła "Can't help falling in love" miejsce w historii piosenki.
rozwiń zwiń