X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Johansson śpiewa z Gainsbourgiem

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2012 15:00
24 listopada ubiegłego roku ukazała się we Francji płyta, będąca hołdem dla Serge'a GAINSBOURGA. Składał go Lulu, jego syn.
Fragment okładki płyty From Gainsbourg to Lulu
Fragment okładki płyty "From Gainsbourg to Lulu"Foto: Fot. materiały promocyjne

Matką Lulu była francuska aktorka, modelka i piosenkarka - Bambou, ostatnia towarzyszka życia Gainsbourga. Imię Lulu nadano chłopcu nieprzypadkowo, tak nazywano w dzieciństwie małego Serge'a, wtedy jeszcze Luciena Ginzbourga. Gdy zmarł Gainsbourg, Lulu miał 5 lat. Dziś ma lat 25, za sobą ukończone Konserwatorium  Blackheath w Londynie oraz studia w Berkeley School of Music w Bostonie.

W roku 20. rocznicy śmierci ojca postanowił zmierzyć się z jego legendą nagrywając własne wersje utworów Gainsbourga. Umieścił je na płycie "From Gainsbourg to Lulu".

Do nagrania albumu zaprosił znanych artystów, nie tylko francuskich i nie tylko ze sceny muzycznej, m.in. Scarlett Johansson, Vanessę Paradis, Johnny'ego Deppa, Marianne Faithfull, Richarda Bonę i Iggy Popa. Obszerne fragmenty tej, bardzo interesującej płyty, dziś, w audycji "Pod dachami Paryża".

Zapraszam dziś tuż po 22, Barbara Podmiotko