X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Aznavour w duetach

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2012 16:07
Wczoraj Charles Aznavour skończył 88 lat. Nie możemy tego faktu pominąć. Cieszymy się, że stale jeszcze możemy kłaniać się wielkiemu artyście w jego urodziny.
Charles Aznavour
Charles AznavourFoto: fot. facebook.com/aznavourofficiel

Aznavour był  bohaterem bardzo wielu audycji cyklu "Pod dachami Paryża". Tym razem spróbujemy pokazać Państwu inną jego twarz, może mniej znaną. Jubilat nie wystąpi w roli głównej, a w duetach z innymi pieśniarzami. Nie jest to pomysł zbyt oryginalny, zważywszy że Aznavour pierwsze kroki jako piosenkarz stawiał w duecie z Pierrem Roche. Ale ten okres jego działalności, trwający 8 lat, chyba mało znamy, a już zupełnie nie znamy nagrań z tego okresu.
Kariera Aznavoura - solowa - liczy sobie około 65 lat. W czasie jej trwania zdarzały się, oczywiście, nagrania w duecie, z kolegą lub koleżanką. Postaramy  się wyśledzić te momenty, żeby konsekwentnie pozostać przy Aznavourze śpiewającym w parze. Tak więc usłyszą Państwo Aznavoura w duecie z Edith Piaf - to nagranie powstało dzięki sztuczkom technicznym oraz: Patrickiem Bruelem, Liane Foly, brazylijskim artystą - Compay Segundo, brazylijskim triem Esperanca a także z amerykańską wokalistką jazzową - Dianne Reeves. Takie a nie inne towarzystwo Aznavoura sprawi, że pod dachami Paryża zabrzmi nie tylko "obowiązujący" tu zwykle język Moliera.


Zapraszam dziś tuż po 23, Barbara Podmiotko

Zobacz więcej na temat: Charles Aznavour Paryż

Czytaj także

Znany piosenkarz dementuje w radiu informacje o... swojej śmierci

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2011 02:00
Charles Aznavour udzielił wywiadu francuskiemu radiu RTL, by własną obecnością udowodnić, że żyje.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Taneczne rytmy "Pod dachami Paryża"

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2012 12:00
Pierwsze w Nowym Roku spotkanie "Pod dachami Paryża" spędzimy słuchając piosenek w tanecznych rytmach. Może uda nam się w ten sposób zaczarować przyszłość? I rok 2012 spędzić tańcząc, jeśli nie w całości to w epizodach?
rozwiń zwiń