"Pod dachami Paryża" polskim głosem

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2012 19:10
Dziś mamy w Trójce dzień z polską muzyką. Wpisujemy się w ten porządek audycją, w której wystąpią wyłącznie polscy wykonawcy.
Jacek Bończyk
Jacek BończykFoto: fot. Rafał Latoszek/facebook.com/jacek.bonczyk/

Będą to aktorzy, a śpiewać będą piosenki Charlesa Aznavoura. Spośród francuskich artystów Aznavoura znamy chyba najlepiej, choćby dlatego, że bywał u nas najczęściej. Ostatni raz w 1984 roku. Dawno, ale na pewno każdy, kto był wtedy na jego recitalu w Operze Leśnej w Sopocie, zapamiętał ten niezwykły koncert.

Dla wielu polskich sympatyków francuskiej chanson stał się Aznavour symbolem tej piosenki. Nam wszystkim trudno wyobrazić ją sobie bez niego.

Jak czują utwory Aznavoura polscy wykonawcy? Przekonają się Państwo słuchając audycji. Przypomnimy piosenki z programu telewizyjnego "Olga i inne piosenki Charlesa Aznavoura" z 1967 roku. Wśród wykonawców: Iga Cembrzyńska, Kalina Jędrusik, Edmund Fetting, Marian Kociniak i Gustaw Lutkiewicz.

Przedstawimy także współczesne interpretacje piosenek Aznavoura, przywołując: Krystynę Jandę, Iwonę Konieczkowską, Michała Bajora, Artura Barcisia i Jacka Bończyka.

 

Zapraszam we wtorek tuż po 22,

Barbara Podmiotko

Czytaj także

Minirecital pod dachami Paryża

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2011 11:19
Dzisiejsze spotkanie przybierze charakter magazynu aktualności. A w nim - na początek - pokłonimy się Yves'owi Montandowi: 9 listopada mija 20 rocznica jego śmierci.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Taneczne rytmy "Pod dachami Paryża"

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2012 12:00
Pierwsze w Nowym Roku spotkanie "Pod dachami Paryża" spędzimy słuchając piosenek w tanecznych rytmach. Może uda nam się w ten sposób zaczarować przyszłość? I rok 2012 spędzić tańcząc, jeśli nie w całości to w epizodach?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Aznavour w duetach

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2012 16:07
Wczoraj Charles Aznavour skończył 88 lat. Nie możemy tego faktu pominąć. Cieszymy się, że stale jeszcze możemy kłaniać się wielkiemu artyście w jego urodziny.
rozwiń zwiń