X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Pod dachami Paryża" polskim głosem

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2012 19:10
Dziś mamy w Trójce dzień z polską muzyką. Wpisujemy się w ten porządek audycją, w której wystąpią wyłącznie polscy wykonawcy.
Jacek Bończyk
Jacek BończykFoto: fot. Rafał Latoszek/facebook.com/jacek.bonczyk/

Będą to aktorzy, a śpiewać będą piosenki Charlesa Aznavoura. Spośród francuskich artystów Aznavoura znamy chyba najlepiej, choćby dlatego, że bywał u nas najczęściej. Ostatni raz w 1984 roku. Dawno, ale na pewno każdy, kto był wtedy na jego recitalu w Operze Leśnej w Sopocie, zapamiętał ten niezwykły koncert.

Dla wielu polskich sympatyków francuskiej chanson stał się Aznavour symbolem tej piosenki. Nam wszystkim trudno wyobrazić ją sobie bez niego.

Jak czują utwory Aznavoura polscy wykonawcy? Przekonają się Państwo słuchając audycji. Przypomnimy piosenki z programu telewizyjnego "Olga i inne piosenki Charlesa Aznavoura" z 1967 roku. Wśród wykonawców: Iga Cembrzyńska, Kalina Jędrusik, Edmund Fetting, Marian Kociniak i Gustaw Lutkiewicz.

Przedstawimy także współczesne interpretacje piosenek Aznavoura, przywołując: Krystynę Jandę, Iwonę Konieczkowską, Michała Bajora, Artura Barcisia i Jacka Bończyka.

 

Zapraszam we wtorek tuż po 22,

Barbara Podmiotko

Czytaj także

Minirecital pod dachami Paryża

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2011 11:19
Dzisiejsze spotkanie przybierze charakter magazynu aktualności. A w nim - na początek - pokłonimy się Yves'owi Montandowi: 9 listopada mija 20 rocznica jego śmierci.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Taneczne rytmy "Pod dachami Paryża"

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2012 12:00
Pierwsze w Nowym Roku spotkanie "Pod dachami Paryża" spędzimy słuchając piosenek w tanecznych rytmach. Może uda nam się w ten sposób zaczarować przyszłość? I rok 2012 spędzić tańcząc, jeśli nie w całości to w epizodach?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Aznavour w duetach

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2012 16:07
Wczoraj Charles Aznavour skończył 88 lat. Nie możemy tego faktu pominąć. Cieszymy się, że stale jeszcze możemy kłaniać się wielkiemu artyście w jego urodziny.
rozwiń zwiń