Francuskie piosenki światowych artystów

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2013 16:27
W audycji z cyklu "Pod dachami Paryża" rozbrzmiewać będą, jak zwykle, francuskie piosenki, tyle że tym razem nie za sprawą francuskich wykonawców, a tych, którzy urodzili się daleko od Paryża.
Tony Bennett
Tony BennettFoto: fot. myspace.com/tonybennett

Oznacza to wielość stylów, rytmów i języków. Jest takich wykonawców nie mało. Większość z nich Państwo znają, a już na pewno rozpoznają piosenki. To francuskie standardy, remake'i; Francuzi nazywają je: reprise (powtórzenie). Obok języka francuskiego usłyszymy: angielski, portugalski, włoski, nawet rosyjski.

Sympatię do chanson francaise wyrażą m.inn.: Joao Gilberto, Frank Sinatra, Marianne Faithfull, Tony Bennett w duecie z k.d Lang, zespół The Platters, Milva i Kevin Spacey.

Zapraszam na "Pod dachami Paryża" we wtorek 27 sierpnia o godz. 22.00.

Barbara Podmiotko

Zobacz więcej na temat: MUZYKA

Czytaj także

Rendez-vous nad Wisłą

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2013 15:37
Tym razem nie zaprosimy Państwa "Pod dachy Paryża". Rendez-vous z francuską piosenką przebiegnie bowiem nad Wisłą. Nie pierwszy to, a i zapewne nie ostatni raz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Leo Ferre - niepokorny bard, który zmienił oblicze francuskiej muzyki

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2013 15:38
Najbliższe spotkanie "Pod dachami Paryża" niemal w całości dedykujemy Leo Ferre - jednemu z największych twórców francuskiej piosenki. 14 lipca minęła 20. rocznica jego śmierci.
rozwiń zwiń