Protest song jakiego świat nie słyszał, czyli Piotr Bukartyk o Sopocie

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2013 16:54
W piątek 21 września dziennikarze Trójki przenieśli się do Sopotu, gdzie powstał plac Radiowej Trójki. We wspólnym wyjeździe nie uczestniczył Piotr Bukartyk. - Żal rozdziera mi serce - przyznał i zaprezentował (z charakterystycznym dla siebie przymrużeniem oka) wyjątkowy protest song.
Audio
  • Śpiewano-grana skarga Piotra Bukartyka (Urywki z rozrywki/Trójka)
Piotr Bukartyk
Piotr BukartykFoto: W. Dorosz/Trójka

Piotr Bukartyk opowiadał Wojciechowi Mannowi, że napisanie piosenki o wizycie Trójki w Sopocie zostało mu zasugerowane... - To jest paradoksalne, ponieważ zaproponowano mi, żebym odniósł się twórczo do wydarzenia, na które nie zostałem zaproszony. Nie wiem, czego spodziewał się zamawiający, ale wyszło, jak wyszło - żartował muzyk.

Londyńskie akcenty na placu radiowej Trójki w Sopocie

"Wszyscy jadą do Sopotu, gdyż tam, jak mówią, dzieje się. Ja też pojechać byłem gotów, ale nie zabrali mnie" - słyszymy w pierwszych słowach piosenki Piotra Bukartyka. Zapraszamy do wysłuchania całej, znajdą ją Państwo w dołączonym dźwięku.

Na gitarze gra Krzysztof Kawałko.

Zobacz więcej na temat: Sopot Trójka

Czytaj także

Trójka opanowała Sopot. I tak już zostanie!

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2013 09:14
U zbiegu ulic Haffnera i Bohaterów Monte Cassino otwarty został plac Radiowej Trójki. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonał mistrz słowa i humoru - Wojciech Młynarski. W mieście przybyło sporo Trójkowych akcentów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Londyńskie akcenty na placu radiowej Trójki w Sopocie

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2013 12:03
Oprócz charakterystycznej czerwonej budki telefonicznej na placu radiowej Trójki w Sopocie pojawiły się pasy – takie jak na londyńskiej Abbey Road, uwiecznionej na najsłynniejszej płycie Beatlesów.
rozwiń zwiń