Zofia Kucówna w "Biurze Myśli Znalezionych" [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2013 11:41
Za nami ostatnia w tym roku odsłona cyklu "Biuro Myśli Znalezionych". Tym razem spotkaliśmy się z aktorką Zofią Kucówną.
Audio
  • Zofia Kucówna w "Biurze Myśli Znalezionych" (Trójka)
Zofia Kucówna
Zofia KucównaFoto: PR/Wojciech Kusiński


Wybitna aktorka wspominała nie tylko swoje teatralne role, ale też te... życiowe. Opowiadała o nich w rozmowie o miłości do życia, o rozsmakowywaniu się w zdarzeniach potocznych i o zmaganiach z samotnością. Zajrzała też do warszawskiej Akademii Teatralnej, w której uczyła młodych aktorów oraz do Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie, z którym związała się wiele lat temu, angażując się w jego odbudowę.

Obecność w radiowej Trójce była okazją do wspomnień związanych z Polskim Radiem, ponieważ to właśnie przy ulicy Myśliwieckiej 3/5/7 (w studiu noszącym dziś imię Agnieszki Osieckiej) Zofia Kucówna wcielała się w wiele postaci i odgrywała rozmaite role. To tu nagrywała między innymi piosenki do Kabaretu Starszych Panów. - Dlatego to raczej ja goszczę tutaj Pana, niż Pan mnie - żartowała z prowadzącym audycję Marcinem Zaborskim.

Do rozmowy z Zofią Kucówną zaprosiliśmy: aktorkę - Dominikę Kluźniak, aktora i reżysera - Macieja Englerta oraz Adama Zyska z Wydawnictwa Zysk i Spółka. W programie usłyszeliśmy również wspaniałych artystów. Na trójkowej scenie pojawili się Bogdan Hołownia i Janusz Szrom.

Spotkanie z Zofią Kucówną w "Biurze Myśli Znalezionych" prowadził Marcin Zaborski. Audycja powstała we współpracy z Narodowym Instytutem Audiowizualnym. 

Czytaj także

Zapiski ze współczesności: Zofia Kucówna

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2007 14:45
W tym tygodniu w audycji Zapiski ze współczesności - Zofia Kucówna, wybitna aktorka, wybitny pedagog.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Droga Zofii Kucówny do aktorstwa

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2013 21:00
W tym tygodniu w audycji "Zapiski ze współczesności" - Zofia Kucówna, wybitna aktorka, wybitny pedagog.
rozwiń zwiń