X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dorota Kędzierzawska: nikt nie wierzył, że zostanę reżyserem [wideo]

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2014 08:12
Kiedy wokół nas "Wrony", za rogiem czają się "Diabły, diabły", do tego wydaje się, że to "Koniec świata" i "Pora umierać" - ona przekonuje, że "Jutro będzie lepiej", bo jest jeszcze "Inny świat". Reżyserka Dorota Kędzierzawska była gościem Trójki.
Audio
  • Dorota Kędzierzawska: nikt nie wierzył, że mogę zostać reżyserem (Biuro Myśli Znalezionych/Trójka)
Dorota Kędzierzawska
Dorota KędzierzawskaFoto: Andrzej Bołdaniuk

Reżyseruje, pisze scenariusze, zajmuje się montażem, a ostatnio debiutuje w teatrze. Nie tylko o swojej pracy Dorota Kędzierzawska opowiedziała w Trójce. Do tej rozmowy zaprosiliśmy Słuchaczy Trójki, a także aktorki - Agatę Kuleszę i Magdalenę Boczarską oraz kompozytora i pianistę - Włodka Pawlika.

Dzięki nim to była podróż sentymentalna do czasów dzieciństwa Doroty Kędzierzawskiej, ale i do poszczególnych jej filmów. Pomogła w tym również muzyka, która je wypełniała. Przypomniało ją trio Łukasza Pawlika, które pojawiło się na scenie studia im. Agnieszki Osieckiej.

- Gdy jest się małym, nawet mucha chodząca po stole jest objawieniem, czymś co przyciąga uwagę. Pamiętam taki obrazek z dzieciństwa mojej córki. Była na wsi, mucha spacerowała przed nią, w jej oczach widziałam zdziwienie. To moment w którym wiadomo, że coś co nas otacza jest wielkie, piękne, tajemnicze. Ma się ochotę w to wejść i się zbliżyć - opowiadała artystka.

Dorota Kędzierzawska wyznała Marcinowi Zaborskiemu, że jej wszystkie "objawienia" były związane z planem filmowym. - Odkąd pamiętam, miałam chyba 3 lata, mama zabierała mnie na plan. Musiałam stać cicho w kącie i nie przeszkadzać, bo tak się z mamą umówiłyśmy. Pamiętam terkot kamery i ten moment, kiedy ktoś stawał przed kamerą, zapadała cisza, wydarzała się tajemnica i ta magia, która wisiała wtedy w powietrzu - mówiła.

Reżyserka mówiła, że jej mama zostawiała jej swobodę wyboru. - Zawsze podkreślała, że mamy z siostrą robić w życiu to, co chcemy. Nie było ani zachęt ani odganiania od filmowych zajęć. Jednak nikt tak do końca nie wierzył w to, że mogę zostać reżyserem. Moi znajomi się ze mnie podśmiewali jak mówiłam, że mam takie plany - dodała. Przyznała, że jako nastolatka była potwornie nieśmiała. - Zadzwonienie do nieznanej mi osoby to było pół dnia zbierania się na odwagę - opowiadała.

Zapraszamy do wysłuchania i obejrzenia " Biuro myśli znalezionych ". Program prowadził Marcin Zaborski.
Audycja powstała we współpracy z Narodowym Instytutem Audiowizualnym (NInA).

(mk/mp)

Czytaj także

Dorota Kędzierzawska: mam poczucie, że w tym, co robię, jestem szczera

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2014 09:54
- Nie staram się robić żadnych kroków pod publiczkę, tylko opowiadać to, co mnie frapuje, męczy, dręczy albo cieszy - mówiła w Jedynce reżyserka i scenarzystka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Medea oczami dzieci. Spektakl Doroty Kędzierzawskiej

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2014 10:30
W "Poranku Dwójki" rozmawialiśmy z Dorotą Kędzierzawską na temat jej teatralnego debiutu w warszawskim Teatrze Polonia. To teatralny eksperyment, w którym główne role powierzono dzieciom. Premierę spektaklu przewidziano na 22 maja.
rozwiń zwiń