Maja Komorowska w "Biurze Myśli Znalezionych"

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2014 22:05
To była rozmowa nie tylko o sztuce. Były też wspomnienia - m.in. powroty do Komorowa, w którym aktorka spędzała dzieciństwo.
Audio
  • Maja Komorowska gościem Marcina Zaborskiego (Biuro myśli znalezionych/Trójka)
Maja Komorowska
Maja KomorowskaFoto: J. Konecki/ PR

Bella - w "Życiu rodzinnym" Krzysztofa Zanussiego, Jola - w "Pannach z Wilka" w reżyserii Andrzeja Wajdy, Winnie - w "Szczęśliwych dniach" i Hamm w "Koncówce" Samuela Becketta, Sarah Bernhardt w sztuce "Mimo wszystko" według Johna Murrella…

To tylko niektóre role, którymi od lat zapisuje się w pamięci widzów - filmowych i teatralnych. Maja Komorowska była gościem "Biura myśli znalezionych" w Trójce.

To była rozmowa nie tylko o sztuce. Były też wspomnienia - między innymi powroty do podwarszawskiego Komorowa, w którym wybitna aktorka spędzała dzieciństwo, chodząc po drzewach i zmagając się ze swoją nieśmiałością. W jaki sposób ją przełamała i jak pomogli jej w tym Adam Mickiewicz i Maria Konopnicka - o tym opowiedziała Marcinowi Zaborskiemu.

Zaproszenie do rozmowy z bohaterką wieczoru przyjęli aktorzy - Julia Kijowska i Adam Ferency oraz teolog i inicjator Duszpasterstwa Środowisk Twórczych - ksiądz Wiesław Niewęgłowski. W audycji pojawiła się również śpiewająca aktorka Magda Smalara, która zabrała nas w muzyczną, sentymentalną podróż do… Milanówka. Dzięki temu dowiedzieliśmy się, co łączy Maję Komorowską z tym miastem.

***

Tytuł audycji: Biuro myśli znalezionych

Prowadził: Marcin Zaborski

Gość: Maja Komorowska
Data emisji: 28.12.2014
Godzina: 21.05

(mk)