X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Maja Komorowska w "Biurze Myśli Znalezionych"

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2014 22:05
To była rozmowa nie tylko o sztuce. Były też wspomnienia - m.in. powroty do Komorowa, w którym aktorka spędzała dzieciństwo.
Audio
  • Maja Komorowska gościem Marcina Zaborskiego (Biuro myśli znalezionych/Trójka)
Maja Komorowska
Maja KomorowskaFoto: J. Konecki/ PR

Bella - w "Życiu rodzinnym" Krzysztofa Zanussiego, Jola - w "Pannach z Wilka" w reżyserii Andrzeja Wajdy, Winnie - w "Szczęśliwych dniach" i Hamm w "Koncówce" Samuela Becketta, Sarah Bernhardt w sztuce "Mimo wszystko" według Johna Murrella…

To tylko niektóre role, którymi od lat zapisuje się w pamięci widzów - filmowych i teatralnych. Maja Komorowska była gościem "Biura myśli znalezionych" w Trójce.

To była rozmowa nie tylko o sztuce. Były też wspomnienia - między innymi powroty do podwarszawskiego Komorowa, w którym wybitna aktorka spędzała dzieciństwo, chodząc po drzewach i zmagając się ze swoją nieśmiałością. W jaki sposób ją przełamała i jak pomogli jej w tym Adam Mickiewicz i Maria Konopnicka - o tym opowiedziała Marcinowi Zaborskiemu.

Zaproszenie do rozmowy z bohaterką wieczoru przyjęli aktorzy - Julia Kijowska i Adam Ferency oraz teolog i inicjator Duszpasterstwa Środowisk Twórczych - ksiądz Wiesław Niewęgłowski. W audycji pojawiła się również śpiewająca aktorka Magda Smalara, która zabrała nas w muzyczną, sentymentalną podróż do… Milanówka. Dzięki temu dowiedzieliśmy się, co łączy Maję Komorowską z tym miastem.

***

Tytuł audycji: Biuro myśli znalezionych

Prowadził: Marcin Zaborski

Gość: Maja Komorowska
Data emisji: 28.12.2014
Godzina: 21.05

(mk)