X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jan Miodek - językoznawca, piłkarz, toreador?

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2015 23:00
Wielu widzi w nim toreadora, który walczy z bykami (błędami), tropi i tępi uchybienia językowe. On jednak nie czuje się wielkim naprawiaczem.
Audio
  • Jan Miodek opowiada Marcinowi Zaborskiemu o swoich nieoczywistych pasja i wspomina rodzinne strony (Biuro Myśli Znalezionych/ Trójka)
Językoznawca prof. Jan Miodek opowiadał Marcinowi Zaborskiemu o swoich pasjach, także tych mniej oczywistych
Językoznawca prof. Jan Miodek opowiadał Marcinowi Zaborskiemu o swoich pasjach, także tych mniej oczywistych Foto: www.szklarskaporeba.pl

Językoznawca - znany między innymi z telewizyjnego ekranu - profesor Jan Miodek w rozmowie z Marcinem Zaborskim wyjawił m.in., z jakiego powodu już tylko na krótkie chwile zagląda w swoje rodzinne strony, czyli do Tarnowskich Gór. Przyznał też, dlaczego nie mógłby żyć bez Polski i co chciałby w niej zmienić. W "Biurze Myśli Znalezionych" nie zabrakło oczywiście pytań o drugą - obok polszczyzny - pasję naszego gościa, czyli piłkę nożną.

Zaproszenie do rozmowy z profesorem Janem Miodkiem przyjęli inni językoznawcy - prof. Anna Dąbrowska i prof. Andrzej Markowski oraz dziennikarka - Agata Dzikowska. W programie można też usłyszeć Agę Radziejewską i Bartka Draka, czyli zespół Paraluzja.

Program został zrealizowany w ramach festiwalu "Trójka Górom", który odbywał się od 12 do 15 lutego w Szklarskiej Porębie.

***

Tytuł audycji: Biuro Myśli Znalezionych

Prowadził: Marcin Zaborski

Gość: Jan Miodek, językoznawca
Data emisji: 22.02.2015
Godzina: 21.05

(ei)

Czytaj także

Dlaczego mówimy "górnik", a nie "dolnik"?

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2015 20:25
Czy można powiedzieć, że górnik pracuje "na kopalni"? Czy poprawne są formy "na portierni", "na sali" czy "na recepcji"?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Skąd wziął się Dzień Języka Ojczystego?

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2015 11:49
Co oryginalnie oznaczało słowo "burdel"? Jak powinno się mówić: kopalń czy kopalni? Dlaczego Dzień Języka Ojczystego świętujemy 21 lutego? Pytaliśmy o to w audycji "Co w mowie piszczy".
rozwiń zwiń