X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Mirosław Czyżykiewicz w Biurze Myśli Znalezionych

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2015 22:13
Swoją muzyczną podróż zaczynał od grania na akordeonie ojca. Ale później zakochał się w gitarze i pozostał jej wierny. W Trójce opowiadał m.in. o wzlotach i upadkach artysty i człowieka.
Audio
  • Mirosław Czyżykiewicz o muzyce, poezji, samotności i podnoszeniu się z upadku (Biuro Myśli Znalezionych/ Trójka)
Mirosław Czyżykiewicz opowie w rozmowie z Marcinem Zaborskim m. in. o tworzeniu i samotności artysty
Mirosław Czyżykiewicz opowie w rozmowie z Marcinem Zaborskim m. in. o tworzeniu i samotności artystyFoto: Andrzej Bołdaniuk

Jak sam wyliczył - gdyby posadzić go na scenie z gitarą, mógłby ponad osiem godzin mówić, recytować, grać i śpiewać piosenki ze spektakli, w których bierze udział lub które sam wymyślił…

Mirosław Czyżykiewicz był gościem audycji "Biuro Myśli Znalezionych". Kompozytor, poeta, pieśniarz i malarz opowiadał w rozmowie z Marcinem Zaborskim - między innymi - o oglądaniu muzyki i o artystycznej samotności.

Mówił też m.in. o okolicznościach powstawania jego płyt, w tym krążka "Ma Cherie", który był efektem podnoszeniem się z gruzów i wstawania a z kolan. - Nikomu tego nie życzę, ale jeśli już jakieś nieszczęście się zdarza, to warto wyciągnąć z tego naukę. Ja sam sobie byłem winien pewnych stanów i nastrojów, długi czas bardzo intensywnie żyłem, nie wylewałem za kołnierz… Jeżeli więc mogę kogoś obwiniać za jakiś kryzys, to tylko siebie. Ale to zawsze były doświadczenia, które uczyły mnie m.in. mądrości  - powiedział rozmówca Marcina Zaborskiego.

Zaproszenie do rozmowy z naszym gościem przyjęli inni artyści - poetka, kompozytorka i wokalistka - Agnieszka Grochowicz; poeta, pisarz i malarz - Jan Wołek; oraz kompozytor i pianista, założyciel zespołu Kameleon - Hadrian Filip Tabęcki.

Ale to nie koniec muzycznych akcentów. Na scenie studia im. Agnieszki Osieckiej pojawili się Marek Dyjak (śpiew), Marek Tarnowski (piano) i Jerzy Małek (trąbka), którzy zaprezentowali utwory z repertuaru Mirosława Czyżykiewicza.

***

Tytuł audycji: Biuro Myśli Znalezionych

Prowadzi: Marcin Zaborski

Gość: Mirosław Czyżykewicz

Data emisji: 22.03.2015
Godzina: 21.05

ei

Czytaj także

Henryk Samsonowicz: bez pamięci nas nie ma

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2015 15:30
Mówi o sobie, że jest z "pokolenia, które przeżywało szczęśliwy okres tylko do 1 września 1939 roku, a potem zaczęły się schody, nieraz bardzo strome i niebezpieczne, nawet dla ostrożnego piechura". Między innymi o swojej życiowej wędrówce pod górę mówił w Trójce.
rozwiń zwiń