X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Michał Ogórek: chętnie bym komuś przywalił

Ostatnia aktualizacja: 29.02.2016 09:00
Znany felietonista, dziennikarz i komentator był gościem Marcina Zaborskiego w kolejnej odsłonie cyklu "Biuro Myśli Znalezionych".
Audio
  • Michał Ogórek gościem Marcina Zaborskiego (Biuro Myśli Znalezionych/Trójka)
Michał Ogórek
Michał OgórekFoto: Kornel Olbrycht/szklarskaporeba.pl

W Trójkowej audycji Michał Ogórek opowiadał o swojej młodości, o poczatkach życia zawodowego i o trudnościach bycia felietonistą. - Jest rzecz, która mnie mierzi we mnie samym. Ja bym chętnie komuś przywalił, bo na tym polega mój zawód. Ale zaraz sobie myślę: a może on ma żonę i dzieci? - mówił.

To była rozmowa - między innymi - o polskiej duszy… Była mowa o sztuce obserwacji absurdów codzienności, o dystansie do rzeczywistości i o szukaniu jasnych stron życia, a także o tym, że można polubić codzienne narzekanie rodaków, i o tolerancji, która przychodzi z wiekiem. Gość audycji opowiadał także o bardzo chudym Leszku Balcerowiczu, tłumaczył, dlaczego niczego w życiu nie bierze na poważnie, i zdradził, jakie słowo zawiera w sobie całą polską rezerwę do świata.

Zaproszenie do rozmowy z naszym gościem przyjęli: językoznawca prof. Jerzy Bralczyk; grafik, ilustrator, karykaturzysta Jacek Gawłowski oraz jeden z autorów filmu "Królik po berlińsku" Bartek Konopka.

Na muzycznej scenie pojawiła się i zaśpiewała Natalia Lubrano, w towarzystwie gitarzysty i kompozytora Wojciecha Orszowskiego.

Lutowa rozmowa w ramach cyklu "Biuro Myśli Znalezionych" została nagrana na Skwerze Radiowej Trójki w Szklarskiej Porębie, w czasie Festiwalu "Trójka Górom 2016".

***

Tytuł audycji: Biuro Myśli Znalezionych
Prowadzi: Marcin Zaborski
Gość: Michał Ogórek (dziennikarz i publicysta)
Data emisji: 28.02.2016
Godzina emisji: 21.05

mp/iwo

Czytaj także

Maja Komorowska w "Biurze Myśli Znalezionych"

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2014 22:05
To była rozmowa nie tylko o sztuce. Były też wspomnienia - m.in. powroty do Komorowa, w którym aktorka spędzała dzieciństwo.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jerzy Satanowski o życiu, sztuce, pracy

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2015 22:50
- Muzyka bywa głosem, który nie opowiada czegoś wprost, ale dodaje głębi zdarzeniu. Dlatego próbuję pokazać to, czego nie da się da opowiedzieć słowem czy obrazem - mówił kompozytor Jerzy Satanowski.
rozwiń zwiń